x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / مرز نشینان مطالبات خود را از طریق قانون پیگیری کنند

مرز نشینان مطالبات خود را از طریق قانون پیگیری کنند

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در بازدید از مناطق مرزی گلول و سرانی از توابع شهرستان شیروان از مرز نشینان خواست تا مطالبات خود را از طریق قانون پیگیری کنند.

وی پس از حضور در پاسگاه های مرزی و دیدار با مرزبانان از راه جدید الاحداث این منطقه با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) گفت: سه اصل اساسی و مشترک برای رشد و تعامل انسان ها و جوامع عدالت، امنیت و رفاه است.

این مسئول عالی قضایی افزود: دستگاه قضایی به عنوان یکی از قوای سه گانه نقش بسزایی در تحقق هر سه اصل دارد.

وی اظهارکرد: همه ما باید به صورت هماهنگ و با همدلی و همکاری در تحقق این اصول تلاش کنیم تا بتوانیم زمینه رشد و تعالی اخلاقی و دینی جامعه را فراهم کرده و موجب پیشگیری از وقوع جرم شویم.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ادامه داد: همه مردم باید قانون را سرلوحه خود قرار داده و تسلیم آن باشند و ازاقدام به صورت خودسرانه و خود جوش بپرهیزند.

وی با اشاره به اهمیت مرزبانی و مرزداری اظهارکرد: متاسفانه تردد احشام در مناطق ممنوعه و صفر مرزی از مشکلات مرزی است که نیازمند همکاری و تعامل مردم و نهادهای دولتی است.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی همچنین گفت: به رغم برنامه ریزی های انجام شده در برخی از بخش ها نتوانستیم اهداف کلان نظام را به خوبی دنبال کرده و به نتایج مطلوب دست یابیم.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی مطلوب و فرهنگ سازی به عنوان دوعامل مهم در پیشگیری از جرائم مطرح می شوند که باید با برنامه ریزی صحیح و اولویت بندی به سمت آن حرکت کنیم.

گفتنی است، مناطق مرزی گلول و سرانی با وسعت بیش از 18هزار و 144 هکتار در فاصله 85 کیلومتری شمال شیروان و در منتهی الیه مرزی شمال شرقی خراسان شمالی واقع شده و ضلع شمالی این منطقه با طول نزدیک به 30 کیلومتر با کشور ترکمنستان هم مرز است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *