خانه / اخبار / اخبار قضایی / مرگ ۳۵۰ نفر در حوادث کار سه ماهه امسال / تهران رکورددار بیشترین آمار تلفات حوادث کار

مرگ ۳۵۰ نفر در حوادث کار سه ماهه امسال / تهران رکورددار بیشترین آمار تلفات حوادث کار

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در حوادث ناشی از کار طی سه ماهه نخست سال جاری ۳۵۰ نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۳۴۷ نفر مرد و سه نفر زن بودند. آمار تلفات حوادث کار در این مدت نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱٫۱ درصد کاهش یافته است.

در این مدت بیشترین تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی جان خود را از دست داده اند که این علت ۴۱٫۷ درصد از کل تلفات با آمار ۱۴۶ نفر را در برمی گیرد.

پس از سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت با ۲۴٫۹ درصد از کل تلفات، برق‌گرفتگی با ۱۳٫۱، کمبود اکسیژن با ۴٫۶، سوختگی با ۳٫۱ و سایر دلایل با ۱۲٫۶ در رتبه های بعدی دلایل مرگ در حوادث کار قرار دارند.

در این مدت همچنین استان‌های تهران با ۵۳، خراسان رضوی با ۳۰، اصفهان با ۲۸ و فارس با ۲۴ بیشترین آمار تلفات را در برمی گیرند؛‌ این در حالی است که آمار تلفات حوادث کار در سایر استان‌ها کمتر از ۲۰ نفر و در تعداد قابل توجهی از آن‌ها کمتر از ۱۰ نفر بوده است.

در بهار امسال شش هزار و ۵۵۵ نفر نیز در حوادث کار مصدوم شدند و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۳ درصد کمتر شده است.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *