Home / اخبار / اخبار قضایی / مرگ 350 نفر در حوادث كار سه ماهه امسال / تهران رکورددار بیشترین آمار تلفات حوادث کار

مرگ 350 نفر در حوادث كار سه ماهه امسال / تهران رکورددار بیشترین آمار تلفات حوادث کار

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشكی قانونی كشور، در حوادث ناشی از كار طی سه ماهه نخست سال جاری 350 نفر جان خود را از دست دادند كه از این تعداد 347 نفر مرد و سه نفر زن بودند. آمار تلفات حوادث كار در این مدت نسبت به زمان مشابه سال قبل 1.1 درصد كاهش یافته است.

در این مدت بیشترین تلفات حوادث كار به دلیل سقوط از بلندی جان خود را از دست داده اند كه این علت 41.7 درصد از كل تلفات با آمار 146 نفر را در برمی گیرد.

پس از سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت با 24.9 درصد از كل تلفات، برق‌گرفتگی با 13.1، كمبود اكسیژن با 4.6، سوختگی با 3.1 و سایر دلایل با 12.6 در رتبه های بعدی دلایل مرگ در حوادث كار قرار دارند.

در این مدت همچنین استان‌های تهران با 53، خراسان رضوی با 30، اصفهان با 28 و فارس با 24 بیشترین آمار تلفات را در برمی گیرند؛‌ این در حالی است كه آمار تلفات حوادث كار در سایر استان‌ها كمتر از 20 نفر و در تعداد قابل توجهی از آن‌ها كمتر از 10 نفر بوده است.

در بهار امسال شش هزار و 555 نفر نیز در حوادث كار مصدوم شدند و به مراكز پزشكی قانونی مراجعه كردند كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.3 درصد كمتر شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *