x
سایت وکیل / اخبار / مسئولان گلستان پیشگیری از آتش زدن مزارع

مسئولان گلستان پیشگیری از آتش زدن مزارع

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: مسئولان برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی از هم اکنون چاره اندیشی کنند و دادستان‌های سراسر استان  مکلفند، امسال به صورت ویژه برای جلوگیری از این مساله تلاش کنند .

وی افزود: در این بخشنامه از دادستان ها خواسته شده است، نشست هایی با مسئولان جهاد کشاورزی هر شهرستان برگزار کنند و از آنان بخواهند برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی از هم اکنون چاره اندیشی و راه های جایگزین به کشاورزان معرفی کنند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان با تاکید بر این که پیگرد قانونی در انتظار آتش زنندگان بقایای گیاهی است، افزود: دادستان ها منتظر اعلام شکایت محیط زیست و منابع طبیعی نمانند و با متخلفانی که بقایای گیاهی را آتش می زنند برخورد کنند .

این مقام ارشد قضایی استان از مدیران دستگاه های مربوط مانند محیط زیست هم خواسته است که امسال جدی تر از سال گذشته ، پیگیر جلوگیری از آتش زدن بقایای گیاهی باشند و برای متخلفان اعلام جرم کنند.

هاشمیان افزود: بر اساس اعلام نظر کارشناسان آتش زدن بقایای گیاهی علاوه بر آلودگی هوای استان و آسیب جدی به بافت خاک، سبب سرایت آتش به جنگل ها و  سوختن نهال ها و درخت های حاشیه مزارع و جاده ها می شود .

به گفته وی در دو سال گذشته با ورود دستگاه قضایی به این بخش، روند سوزاندن بقایای گیاهی در زمین های کشاورزی کاهش یافته است .

منبع خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *