خانه / اخبار / اخبار دادگستری / ملاک عمل بر مبنای ایمان و عمل صالح است

ملاک عمل بر مبنای ایمان و عمل صالح است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین فوادیان ، معاون فرهنگی دادگستری استان تهران در گردهمایی بزرگداشت هفته عفاف و حجاب گفت: در اسلام ارزش ها به نحوی دقیق تعیین ، مشخص و معین شده که هیچ فرقی میان زنان و مردان در آن وجود ندارد و ملاک عمل بر مبنای ایمان و عمل صالح قرار داده شده است.

وی افزود: زندگی طیب و پاک زن و مرد نمی شناسد و تعالی و سعادت فقط بر مبنای ارزش هاست. و هر شخصی بتواند به ارزش های جامعه عمل بپوشاند در بالای هرم معنویت قرار می گیرد و زندگی طیب و پاک زن و مرد نمی شناسد و تعالی و سعادت فقط بر مبنای ارزش هاست.

فوادیان با گرامیداشت سالروز حادثه مسجد گوهر شاد اظهار داشت: رخداد بیست و یکم تیر ماه ۱۳۱۴ برگ زرین تاریخ مبارزات ملت ایران در برابر فرهنگ استکباری است که پرچمدار آن جمعی از علما و بزرگان دین از جمله مرحوم بهلول خراسانی بودند که در کنار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) جهت مقابله با امر بی حجابی که دیکته شده از سوی استکبار جهانی به خاندان پهلوی بود ، تجمع و ایستادگی نموده و در آخر به فیض شهادت نائل آمدند.

معاون فرهنگی دادگستری کل استان تهران ، در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فداکار مسجد گوهر شاد و همچنین شهدای مدافع حریم حجاب و عفاف خاطرنشان ساخت : بر خلاف آنچه در برخی از تصورات غلط ، تعالی نهایی برای بانوان در بعضی از مکاتب بیان نمی شود ، در اسلام ارزش ها به نحوی دقیق تعیین ، مشخص و معین شده که هیچ فرقی میان زنان و مردان در آن وجود ندارد و ملاک عمل بر مبنای ایمان و عمل صالح قرار داده شده است و هر شخصی بتواند به ارزش های جامعه عمل بپوشاند در بالای هرم معنویت قرار می گیرد و زندگی طیب و پاک زن و مرد نمی شناسد و تعالی و سعادت فقط بر مبنای ارزش هاست.

وی تاثیرگزاری بانوان را در شخصیت سازی مردان مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: این موضوع در تحقیقات علمی نیز اثبات شده که نقش آفرینی بانوان در تکمیل شخصیت و اخلاق مردان به مراتب بیشتر از تاثیرگزاری مردان بر زنان است و این مصادق واقعی فرمایش امام می باشد که فرمودند : از دامن زن، مرد به معراج می رود و نشان دهنده این است که تاثیرگزاری بانوان در شخصیت اجتماعی و فردی مردان بسیار حائز اهمیت است و بر همین اساس اگر ، بخواهیم در ارتقاء جو فرهنگی دادگستری استان تهران موثر واقع شویم باید از نقش آفرینی بانوان در گفتار و اعمال نسبت به مراجعین بهره ببریم، چراکه نقش بانوان در این زمینه بسیار زیاد است و بانوان شاغل در دوایر مختلف این دادگستری می توانند نقش مهمی در اصلاح رفتارها و برخوردها و توصیه به رعایت حجاب و پوشش اسلامی بر روی مراجعین داشته و آنان را به راه صالح رهنمون باشند ؛ چرا که مراجعین و همکاران از شما بانوان پند و نصیحت می پذیرند.

حجت الاسلام و المسلمین فوادیان در خاتمه سخنان خود افزود: در دین مبین اسلام نسبت به نقش آفرینی و اهمیت حضور بانوان در خانواده و جامعه خیلی تاکید شده و در این راستا باید در این برهه زمانی خاص که در برابر هجمه عظیم فرهنگی و به تعبیر مقام معظم رهبری (حفظ ا…) شبیخون فرهنگی قرار گرفته ایم، باید بسیار تلاش و کوشش نمائیم و در محیط دادگستری نقش سازنده ای که بانوان می توانند ایفاء نمایند ، مردان نمی توانند ، پس لازم است که بانوان خودشان را بشناسند و به توصیه امام متقین علی (ع) گوش فرا دهند که فرمودند: به شما توصیه می کنم عفیف باشید و این عفاف چه در گفتار و چه در اعمال به صورت توامان مربوط به مردان و زنان است و همچنین باید در حفظ ارزش ها محکم باشید و آنرا زود خرج نکنید ، زیرا برای دستیابی به این فضای اسلامی زحمات و مجاهدت ها و خون های زیادی در مقابل اجانب در طول این تاریخ ریخته شده و این اشک ها و خون ها مسئولیت آور است و این نظام به واسطه این زحمات ، زندان ها و شکنجه ها امروز بدست ما رسیده و وظیفه ما نیز این است که در حفظ ارزش ها پهلوان تبلیغات باشیم و هر یک از شما بانوان ، مهم ترین نقش فرهنگی و اسلامی را در همان محیط کاری خودتان ایفا نمایید.

در ادامه این مراسم سرکار خانم دکتر صادقی ، محقق و پژوهشگر موسسه خیبر در خصوص فلسفه و تبیین جایگاه حجاب، مطالبی را خطاب به حاضرین بیان و به سوالات حاضرین پاسخ گفت.

گفتنی است به تعداد ۱۰ نفر از برندگان مسابقه حضوری که به سوالات مطروحه پاسخ مستدل ارائه نموده بودند ، جوایز ارزنده ای اهدا شد.

انتهای پیام/

این مطلب رو هم چک کنید

حرکت خدمتگزاران نظام باید بر محور عدالت و خدمت شایسته به مردم باشد

اسماعیلی گفت: مردم درزندگی اجتماعی و فردی باید عدالت مدار و نیکوکار باشند. همه خدمتگزاران نیز باید در هر حوزه و میدانی، حرکتشان برمحور عدالت و در مسیر احسان، نیکوکاری و خدمت شایسته به مردم و جامعه باشد.