x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / میدان کار دستگاه قضا حق محوری، تظلم خواهی و احقاق حق است

میدان کار دستگاه قضا حق محوری، تظلم خواهی و احقاق حق است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، رئیس کل دادگستری قزوین در جلسه تودیع و معارفه روسای دادگستری شهرستان بوئین زهرا بیان کرد: کار در دستگاه قضا با سختی هایی روبروست، دستگاه قضا گستره وسیع خدمتی را بر عهده دارد در نتیجه دستگاه قضا جای کار راحت نیست.

وی ادامه داد: کار دستگاه قضا در جهت اجرای عدالت به گونه ای است که اگر برخی از دستگاه ها با هم بخواهند چنین کاری را انجام دهند، قادر به انجام چنین کاری نخواهند بود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: میدان کار دستگاه قضا حق محوری، تظلم خواهی و احقاق حق است و دستگاه قضا در احقاق حقوق عمومی و اجرای عدالت پیشرو بوده البته ممکن است حضور ملموس دستگاه قضا تنها در حوزه حفظ امنیت دیده شود که باید گفت که این حضور برای حفظ و استمرار امنیت به عنوان یک نعمت بزرگ در جامعه وجود دارد.

وی تصریح کرد: ولی کار دستگاه قضا در مسیر تظلم خواهی و اجرای عدالت با سختی هایی همراه است که مجاهدت در این مسیر یکی از نیازهای جدی است چراکه ما تلاش می کنیم تا در برابر کسانی که گردن کشی می کنند، بایستیم و امنیت را در جامعه حاکم کنیم.

انصاری عنوان کرد: دستگاه قضا قرار است امیدآفرین باشد نه بیم زا، این امیدآفرینی در مجرای عدالت محقق می شود و دستگاه قضا تلاش می کند تا این فضا را در عموم جامعه تسری دهد تا فضایی آرام در جامعه حکمفرما باشد.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی بر پایه های اعتماد مردمی استوار است چراکه در نظام اسلامی اعتماد عمومی اثرگذار است و خدمت به مردم نیز در چنین نظامی ارزش است حال در این نظام برای خدمت به مردم نمی توانیم فخر فروشی کنیم بلکه خود را موظف و مکلف می دانیم تا در عرصه خدمت به مردم پرتلاش حاضر شویم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تأکید کرد: عرصه خدمت به مردم نیز نمی تواند تنها به ارائه و تکمیل خدمات منحصر شده و کفایت کند بلکه برای ارائه خدمات سریع گام برمی داریم چراکه هر روز مردم مطالباتی متفاوت و متنوع دارند و ما ملزم هستیم در این زمینه تلاش کنیم.

وی اعلام کرد: ما در دستگاه قضا به عنوان یک دستگاه حاکمیتی ساختار خدمت به مردم را داریم از این رو تلاش می کنیم از فرصت ها برای خدمت بیشتر به مردم استفاده کنیم، در این مسیر ما جز ارتقاء سطح خدمتی راهی نداریم در نتیجه در این مسیر پر فراز و نشیب، تلاش ما همواره بر خدمات بهینه تر است.

انصاری با اشاره به رویکرد تعاملی دستگاه قضا اظهارداشت: نکته مهم دیگری که در کار دستگاه قضا مورد توجه ماست؛ تعامل و هم افزایی است، بدین معنا که ما اعتقاد داریم هیچ کس با استقلال فردی و مدیریت فردی نمی تواند کاری از پیش ببرد بلکه با پیوستگی درون و برون سازمانی می توان کارها را پیش برد.

وی ادامه داد: ما در آسیب های اجتماعی حریم امن نداریم که این موضوع نشان می دهد که خدمات دستگاه های حاکمیتی نیاز به تغییرات و ارتقاء دارد از این رو در برابر آسیب های اجتماعی باید جدیت داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین یادآورشد: رضایت مطلق از دستگاه قضا هیچ گاه وجود نخواهد داشت چراکه به واسطه صدور احکام یک عده رضایت دارند و عده دیگر ناراضی هستند.

انتهای پیام/