x
سایت وکیل / agency / نخستین کشتی بدون ناخدا ساخته شد

نخستین کشتی بدون ناخدا ساخته شد

نخستین کشتی بدون ناخدا ساخته شد

کشتی باری
محققان نخستین کشتی باری خودران دنیا را ساخته اند. این کشتی با باتری کار می کند و قرار است در اواخر ۲۰۱۸ میلادی در مسیری ۳۷ مایلی به طور آزمایشی حرکت کند.

به نقل از وال استریت ژورنال، محققان نخستین کشتی باری خودران و حافظ محیط زیست دنیا را ساختند. این کشتی که «یارا بیرکلند» (Yara Birkeland) نام دارد با باتری حرکت می کند و قابلیت برنامه ریزی مسیر را به طور خودکار دارد.

شرکت Yara International ASA با کمک سیستم های فناوری شرکت «کونگزبرگ گروپن» این  کشتی را ساخته  است. جالب آنکه انتقال از این کشتی نیز به طور خودکار با جرثقیل های الکتریکی انجام می شود.

قرار است کشتی مورد نظر در اواخر ۲۰۱۸ میلادی به طور آزمایشی حرکت کند و   ۱۰۰ کانتینر کود را در مسیری ۳۷ مایلی انتقال دهد.

این کشتی باری دارای سیستم جی پی اس است، بنابراین به راحتی می تواند  مسیر خود را ردیابی کند. همچنین مجهز به رادار، دوربین و حسگرهای مختلف است. همچنین سه مرکز کنترل  عملیات کشتی را کنترل می کنند. این مراکز  موارد اضطراری را رصد می کنند و علاوه بر آن وظیفه کنترل شرایط، عملیات، تصمیم گیری و نظارت برکشتی و محیط اطراف آن را برعهده دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *