خانه / مشاوره وکیل امور اداری و دولتی / وکیل قانون کار / نداشتن قراردادکاری و نبودن بیمه ی کارگر به نفع کارگر خواهد بود یا کارفرما؟

نداشتن قراردادکاری و نبودن بیمه ی کارگر به نفع کارگر خواهد بود یا کارفرما؟

با توجه به قوانین مربوط به اداره ی کار و رابطه ی کارگر و کارفرما در صورتی کارگر میتواند حق حقوق قانونی از قبیل حقوق بیمه و … را مطالبه کند که با کارفرما قرارداد کاری داشته باشد در بیشتر مواردی که در حال حاضر در اداره ی کار کارگر از کارفرما بابت حقوق معوقه یا …. شکایت میکند متاسفانه در بعضی موارد حتی با شهادت شهود هم قاضی دلایل کارگر را نخواهد پذیرفت لذا در صورتیکه قرارداد بین آنها باشد کارگر میتواند به حقوق خود در زمان مقرر برسد و ضمانت اجرای آن در مواقع شکایت باشد.

موید باشید

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

شکایت از کار فرما بعد از یک ماه از تاریخ قطع شدن انگشتان امکان پذیر است؟

۵ساله برای کار فرما کار میکنم.سه ماه پیش هنگام کار با اره سه انگشت دست چپم برید وتاندون دوتاش قطع شد.بعد از عمل جراحی دوتا از انگشتهام مشت شده مونده.بیمه سلامت بودم کارفرما نه بیمه کرده نه قراردادی باهام بست.گفت تو بیمارستان بگو دستتو تو خونه بریدی که بیمتو قبول کنن.کلی وعده داد.ولی تا حالا هیچکار نکرده.بعد از یکماه رفتم سر کار ولی اصلا به روی خودش نمیاره.با این شرایط ومدتی که گذشته میتونم شاکیش بشم؟وایا دادگاه به نفع من رای میده؟لطفا جواب بدید .ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *