x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / «نزاع »و «تصادف» در صدر پرونده‌های ارجاعی به پزشکی قانونی/ مراجعه روزانه 400 نفر به مراکز معایناتی

«نزاع »و «تصادف» در صدر پرونده‌های ارجاعی به پزشکی قانونی/ مراجعه روزانه 400 نفر به مراکز معایناتی

دکتر سید آریا حجازی مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی بیان کرد: بیشترین حجم مراجعین پزشکی قانونی مربوط به انجام معاینات بالینی است و مراجعین نزاع و مصدومان حوادث رانندگی بخش قابل توجهی از معاینات بالینی پزشکی قانونی را به خود اختصاص می دهند.

وی افزود: بطور میانگین بیش از 30 درصد از کل معاینات سازمان پزشکی قانونی در هر سال مربوط به مراجعین نزاع و 15 تا 16 درصد مربوط به مصدومان حوادث رانندگی است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از دغدغه های مدیران این اداره کل توسعه مراکز معایناتی استان است اظهارکرد: خوشبختانه طی سال جاری با بازگشایی مراکز معایناتی صالح آباد ، جغتای و خواف تعداد مراکز معایناتی فعال در سطح استان به 22 مرکز معایناتی افزایش یافته است.

دکتر حجازی اضافه کرد: اداره کل پزشکی قانونی در سال گذشته بیش از یکصد و پنجاه هزار معاینه عمومی انجام داده است که بیشترین مورد معاینات عمومی سال گذشته مربوط به مراجعین نزاع بوده و پس از آن مراجعین سوانح رانندگی است.

وی همچنین گفت: طی سال 94 تعداد یکصد و 46 هزار 348 مورد معاینه در مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده است، یعنی متوسط معاینه ماهیانه بیش از 12 هزار مورد در هر ماه بوده است، بطوریکه روزانه بیش از 400 نفر به این مراکز مراجعه داشتند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی افزود: در واحد کمیسیون‌ها نیز با حضور اساتید و متخصیصن سازمانی و دانشگاهی ،روزانه کمیسیونهای مختلف روانپزشکی ، پزشکی و قصور پزشکی بالغ بر 1000جلسه تشکیل شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *