خانه / اخبار / اخبار دادگستری / نزدیک به ۷۰ درصد از مراکز تولیدی کشور در معرض تعطیلی قرار دارند

نزدیک به ۷۰ درصد از مراکز تولیدی کشور در معرض تعطیلی قرار دارند

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، فرهاد افشارنیا در نشست صمیمی ایثارگران شهرستان اهواز و نمایندگان ایثارگران حوزه های قضایی گفت: نزدیک به ۷۰ درصد از مراکز تولیدی کشور در معرض تعطیلی قرار دارند و یا نیمه تعطیل هستند.

وی افزود: ایثارگری تنها مختص دوران جنگ نیست و از ایثارگران انتظار می‌رود هر زمان که کشور به آنها نیاز دارد، به یاری جامعه بشتابند چراکه این راه، راه حق است ونباید به فراموشی سپرده شود.

رئیس کل دادگستری خوزستان ادامه داد: ایثارگران شهدای زنده‌ای هستند که بالاترین گوهر وجودی خود را نثار اسلام کردند.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی نیز در برابر این افراد مسئول است و نباید فداکاری‌های آنان را فراموش کند.

افشارنیا گفت: کشور عزیز ما امروز در همه عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … نیاز به افراد فداکار و پرتلاش دارد. مظاهر غرب و مفسده‌های اخلاقی، تحریم ظالمانه ، سوءمدیریت برخی مدیران و قاچاق کالا که تولیدات داخلی را تهدید می‌کند، از جمله آسیب‌هایی است که کشور ایران را مورد هدف قرار داده است.

مقام عالی قضایی استان خوزستان بیان کرد: نزدیک به ۷۰ درصد از مراکز تولیدی کشور در معرض تعطیلی قرار دارند و یا نیمه تعطیل هستند. ارزش اقتصادی کالاهای قاچاق کشور در سال گذشته، ۳۰ میلیارد دلار بود، درحالی‌که درآمد عمومی کشور در همان سال کمتر از ۴۰ میلیارد دلار بوده است. و این‌ها همه به واسطه قاچاق کالای خارجی و عدم حمایت از تولیدکندگان داخلی است.

افشارنیا تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خصوص فتنه، تأکید دارند که افراد در مناسبت‌ها و محافل مختلف مواضع خودرا به صورت شفاف تعیین کنند اما عده‌ای در کشور هستند که هنوز مواضع خودرا شفاف اعلام ننموده‌اند.

وی گفت:در سالی که به نام اقدام و عمل، مزین شده است، باید تلاش بیشتر، ایثارگری، خدمات عمومی و ارائه آمار خوب و شفاف، زمینه را برای تحقق این اهداف فراهم کنیم.

در ادامه معاون فرهنگی دادگستری کل استان خوزستان گفت:‌ ایثارگری در راه خدا، مقوله‌ای قابل وصف نیست و اساس اولیه اسلام، جهاد در راه خدا بود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی ادامه داد: با یان حال اسلام شمشیر را برای اضطرار گذاشته و پیامبر اکرم(ص) نیز قبل از هر جنگی، سخن از اخلاق و جوانمردی می‌گفت تا مبادا خونی به ناحق ریخته شود.

وی اذعان کرد: امام خمینی (ره) نیز در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در خصوص صدور انقلاب فرهنگی به جهان صحبت می‌کردند اما دشمنان بیکار ننشستند و جنگ علیه ایران را آغاز کردند.غافل از آن‌که هزاران نفر از مردم ایران با هر فرمان رهبرشان به پا می‌خیزند و در راه حفظ دین قدم برمی‌دارند. این‌گونه بود که ایران اسلامی در برابر ۴۶ کشور ایستاد و این‌ها را مرهون امام (ره) و همه ایثارگران هشت سال دفاع مقدس هستیم. آنان‌که به مقام رفیع شهادت نائل شدند و آنان‌که ماندند و با جان و روح و مال خود ایثار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی اظهار کرد: ۴۵۰ نفر ایثارگران و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در دادگستری استان خوزستان مشغول خدمت هستند و بسیاری از مدیران این دستگاه از رزمندگان، بسیجیان و ایثارگرانی هستند که لحظات سخت هشت سال دفاع مقدس را دیده‌اند و انتظار می‌رود امروز نیز با همان روحیه به کار خود ادامه دهند.

مسئول امور ایثارگران دادگستری استان خوزستان نیز در ادامه این نشست، عنوان کرد: ایثار علاوه بر فواید اجتماعی، منافع والاتری برای فرد دارد و آن تعالی روح برای اوست. روح ایثارگر چنان شایسته می‌گردد کهب رای شهادت آماده می‌شود و آن را جز برای خداوند نمی‌خواهند.

شکرا… عمران گفت: هرچه میزان تهدیدات علیه یک کشور بیشتر باشد، قدرت ملی آن نیز باید افزایش یابد و امروز در حوزه سنجش قدرت ملی، مردم نقش تعیین‌کننده و اساسی دارند.

وی بیان کرد: امروز هیچ کشوری با کلاهک هسته‌ای و بمب اتم امن نمی‌ماند بلکه کشوری می‌تواند امنیت ملی داشته باشد که مردمش دارای روحیه ایثارگری وفداکاری باشند و این امنیت است که پادیار می‌ماند.

عمران گفت: از خود بیگانگی و فراموش کردن خداوند موجب کاهش روحیه ایثارگری در جامعه می‌شود.

وی از تشکیل کاگروه‌های تخصصی برای پیگیری مطالبات کارکنان ایثارگر این دادگستری خبر داد و افزود: به رغم کمبودهای شدید مالی و نیروی انسانی، همه تلاش ما بر این است که خدمات شایسته‌ای را به این عزیزان ارائه کنیم.

در این نشست دوتن از کارمندان ایثارگر دادگستری استان خوزستان به نمایندگی از سوی سایرین، به ارائه مطالبات و نظرات خود پرداختند که رئیس کل دادگستری استان قول مساعد داد در حدّ مقدورات نسبت به رفع مشکلات آنان اقدام نماید.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

حرکت خدمتگزاران نظام باید بر محور عدالت و خدمت شایسته به مردم باشد

اسماعیلی گفت: مردم درزندگی اجتماعی و فردی باید عدالت مدار و نیکوکار باشند. همه خدمتگزاران نیز باید در هر حوزه و میدانی، حرکتشان برمحور عدالت و در مسیر احسان، نیکوکاری و خدمت شایسته به مردم و جامعه باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *