x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / نزدیك به 70 درصد از مراكز تولیدی كشور در معرض تعطیلی قرار دارند

نزدیك به 70 درصد از مراكز تولیدی كشور در معرض تعطیلی قرار دارند

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، فرهاد افشارنیا در نشست صمیمی ایثارگران شهرستان اهواز و نمایندگان ایثارگران حوزه های قضایی گفت: نزدیك به 70 درصد از مراكز تولیدی كشور در معرض تعطیلی قرار دارند و یا نیمه تعطیل هستند.

وی افزود: ایثارگری تنها مختص دوران جنگ نیست و از ایثارگران انتظار می‌رود هر زمان كه كشور به آنها نیاز دارد، به یاری جامعه بشتابند چراكه این راه، راه حق است ونباید به فراموشی سپرده شود.

رئیس کل دادگستری خوزستان ادامه داد: ایثارگران شهدای زنده‌ای هستند كه بالاترین گوهر وجودی خود را نثار اسلام كردند.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی نیز در برابر این افراد مسئول است و نباید فداكاری‌های آنان را فراموش كند.

افشارنیا گفت: كشور عزیز ما امروز در همه عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … نیاز به افراد فداكار و پرتلاش دارد. مظاهر غرب و مفسده‌های اخلاقی، تحریم ظالمانه ، سوءمدیریت برخی مدیران و قاچاق كالا كه تولیدات داخلی را تهدید می‌كند، از جمله آسیب‌هایی است كه كشور ایران را مورد هدف قرار داده است.

مقام عالی قضایی استان خوزستان بیان کرد: نزدیك به 70 درصد از مراكز تولیدی كشور در معرض تعطیلی قرار دارند و یا نیمه تعطیل هستند. ارزش اقتصادی كالاهای قاچاق كشور در سال گذشته، 30 میلیارد دلار بود، درحالی‌كه درآمد عمومی كشور در همان سال كمتر از 40 میلیارد دلار بوده است. و این‌ها همه به واسطه قاچاق كالای خارجی و عدم حمایت از تولیدكندگان داخلی است.

افشارنیا تصریح كرد: مقام معظم رهبری در خصوص فتنه، تأكید دارند كه افراد در مناسبت‌ها و محافل مختلف مواضع خودرا به صورت شفاف تعیین كنند اما عده‌ای در كشور هستند كه هنوز مواضع خودرا شفاف اعلام ننموده‌اند.

وی گفت:در سالی كه به نام اقدام و عمل، مزین شده است، باید تلاش بیشتر، ایثارگری، خدمات عمومی و ارائه آمار خوب و شفاف، زمینه را برای تحقق این اهداف فراهم كنیم.

در ادامه معاون فرهنگی دادگستری كل استان خوزستان گفت:‌ ایثارگری در راه خدا، مقوله‌ای قابل وصف نیست و اساس اولیه اسلام، جهاد در راه خدا بود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی ادامه داد: با یان حال اسلام شمشیر را برای اضطرار گذاشته و پیامبر اكرم(ص) نیز قبل از هر جنگی، سخن از اخلاق و جوانمردی می‌گفت تا مبادا خونی به ناحق ریخته شود.

وی اذعان کرد: امام خمینی (ره) نیز در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در خصوص صدور انقلاب فرهنگی به جهان صحبت می‌كردند اما دشمنان بیكار ننشستند و جنگ علیه ایران را آغاز كردند.غافل از آن‌كه هزاران نفر از مردم ایران با هر فرمان رهبرشان به پا می‌خیزند و در راه حفظ دین قدم برمی‌دارند. این‌گونه بود كه ایران اسلامی در برابر 46 كشور ایستاد و این‌ها را مرهون امام (ره) و همه ایثارگران هشت سال دفاع مقدس هستیم. آنان‌كه به مقام رفیع شهادت نائل شدند و آنان‌كه ماندند و با جان و روح و مال خود ایثار كردند.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی اظهار کرد: 450 نفر ایثارگران و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در دادگستری استان خوزستان مشغول خدمت هستند و بسیاری از مدیران این دستگاه از رزمندگان، بسیجیان و ایثارگرانی هستند كه لحظات سخت هشت سال دفاع مقدس را دیده‌اند و انتظار می‌رود امروز نیز با همان روحیه به كار خود ادامه دهند.

مسئول امور ایثارگران دادگستری استان خوزستان نیز در ادامه این نشست، عنوان كرد: ایثار علاوه بر فواید اجتماعی، منافع والاتری برای فرد دارد و آن تعالی روح برای اوست. روح ایثارگر چنان شایسته می‌گردد كهب رای شهادت آماده می‌شود و آن را جز برای خداوند نمی‌خواهند.

شكرا… عمران گفت: هرچه میزان تهدیدات علیه یك كشور بیشتر باشد، قدرت ملی آن نیز باید افزایش یابد و امروز در حوزه سنجش قدرت ملی، مردم نقش تعیین‌كننده و اساسی دارند.

وی بیان کرد: امروز هیچ كشوری با كلاهك هسته‌ای و بمب اتم امن نمی‌ماند بلكه كشوری می‌تواند امنیت ملی داشته باشد كه مردمش دارای روحیه ایثارگری وفداكاری باشند و این امنیت است كه پادیار می‌ماند.

عمران گفت: از خود بیگانگی و فراموش كردن خداوند موجب كاهش روحیه ایثارگری در جامعه می‌شود.

وی از تشكیل كاگروه‌های تخصصی برای پیگیری مطالبات كاركنان ایثارگر این دادگستری خبر داد و افزود: به رغم كمبودهای شدید مالی و نیروی انسانی، همه تلاش ما بر این است كه خدمات شایسته‌ای را به این عزیزان ارائه كنیم.

در این نشست دوتن از كارمندان ایثارگر دادگستری استان خوزستان به نمایندگی از سوی سایرین، به ارائه مطالبات و نظرات خود پرداختند كه رئیس كل دادگستری استان قول مساعد داد در حدّ مقدورات نسبت به رفع مشكلات آنان اقدام نماید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *