x
سایت وکیل / agency / نقش پروتئین در ساختن عضله و کارکرد بدن چ

نقش پروتئین در ساختن عضله و کارکرد بدن چ

نقش پروتئین در ساختن عضله و کارکرد بدن چیست؟
نقش پروتئین در ساختن عضله و کارکرد بدن چیست؟

پروتئین‌ها مسئول انجام اعمال گوناگونی هستند. نقش آن‌ها از تشکیل ماده انقباضی عضلات گرفته تا ساختن بعضی از هورمون‌ها، آنزیم‌ها، آنتی‌کورها، تبدیل انرژی شیمیایی به کار و انتقال اکسیژن و هیدروژن متنوع می‌باشد.

 پروتئین‌ها و  نقش آن‌ها در ساختن عضله

پروتئین علاوه بر اینکه یک ماده مغذی بسیار ضروری برای بدن انسان است بلکه بعد از آب بدن، بیشترین ماده موجود در بدن را نیز تشکیل می دهد به طوری که 15% وزن بدن یک فرد را پروتئین ها تشکیل می دهند.

بیشتر پروتئین موجود در بدن در عضلات اسکلتی وجود دارند اما پروتئین‌ها در سایر قسمت‌های بدن نیز نقش‌های مهمی را ایفا می‌کنند. در زیر با برخی از مهمترین کارکردهای پروتئین در بدن آشنا می‌شوید.

پروتئین‌ها مسئول انجام اعمال گوناگونی هستند. نقش آن‌ها از تشکیل ماده انقباضی عضلات گرفته تا ساختن بعضی از هورمون‌ها، آنزیم‌ها، آنتی کورها، تبدیل انرژی شیمیایی به کار و انتقال اکسیژن و هیدروژن متنوع می‌باشد.

نقش پروتئین‌ها در بدن

نقش ساختمانی:

پروتئین ها جزو ضروری تمام سلولها در موجودات زنده هستند. ماهیچه ها تقریبا نیمی از پروتئین‌ها را در خود دارند. کلاژن یک پروتئین ساختمانی عمده در استخوان ها، تاندون ها، رباط ها، دیواره رگ ها، پوست و بافت همبند است. هنگامی که یک بافت جدید ساخته می شود، به عنوان مثال در دوران بارداری، نوزادی و کودکی، پروتئین بیشتری مورد نیاز است.

اعمال تنظیمی:

بسیاری از مواد تنظیم کننده بدن نظیر کروموزوم‌ها، هورمون‌ها، آنزیم‌ها، رنگدانه‌های پوست و غیره ماهیت پروتئینی دارند. پروتئین‌ها برای حفظ تعادل اسید و باز در بدن لازم و ضروری هستند.

تأمین انرژی:

اگر رژیم غذایی، کالری کافی به بدن نرساند، پروتئین‌ها برای تأمین انرژی به مصرف می رسند. در گرسنگی مزمن، بدن ذخایر کربوهیدرات و چربی و همچنین بافت های پروتئینی را مورد استفاده قرار می دهد و پروتئین ماهیچه‌ها قبل از پروتئین اندام های حیاتی مانند قلب، ریه‌ها و مغز استفاده می‌شود. برعکس هنگامی که رژیم غذایی پروتئینی بیتر از نیاز بدن جهت ساختن و ترمیم بافت‌ها فراهم کند، پروتئین اضافی فورا به صورت انرژی (به شکل گلوکز) در دسترس قرار می‌گیرد یا به صورت چربی ذخیره می شود.

پروتئین به دلیل کاربردی که در ساخت و ترمیم بافت‌ها دارد بخش مهمی از اکثر رژیم‌های غذایی را تشکیل می دهد بنابراین در برنامه غذایی باید تبیین شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *