x
سایت وکیل / اخبار / هتک حیثیت و اخاذی با سوءاستفاده از کودک خانواده/ متهم دستگیر شد

هتک حیثیت و اخاذی با سوءاستفاده از کودک خانواده/ متهم دستگیر شدهتک حیثیت و اخاذی با سوءاستفاده از کودک خانواده/ متهم دستگیر شد

سرهنگ محمد مهدی کاکوان افزود: در این پرونده متهم با طرح دوستی با فرزند خانواده و اغفال وی به راحتی به تصاویر خصوصی خانواده دست یافته و با ارسال آنها برای خانواده ایجاد مزاحمت می‌کرد.

وی ادامه داد: با ارجاع پرونده شکایت خانمی به پلیس فتا، وی اظهار داشت که شخص ناشناسی در فضای مجازی از طریق یک خط که به ظاهر مربوط به ایران نیست مبادرت به ارسال پیام‌هایی با درخواست‌های نامتعارف و غیراخلاقی برای ایشان کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی بیان کرد متهم با نیت سوء و انتقام با اغفال فرزند شاکی از وی تصاویر نامناسبی اخذ کرده و آن تصاویر را برای شاکی ارسال کرده است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری عامل متهمی که با سوء‌استفاده از تصاویر پسر شاکی قصد آزار و اذیت داشت،خبر داد.

سرهنگ کاکوان گفت: با توجه به حساسیت موضوع با بررسی صورت گرفته با تلاش کارشناسان این پلیس در نهایت موفق به شناسایی متهم شده و با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر شد.

وی افزود: متهم به بزه خود معترف و انگیزه را اختلاف با شاکیه عنوان کرد و پرونده به همراه متهم به دادسرا ارسال شد.

سرهنگ کاکوان تاکید کرد: حتما به فرزندان خود درباره رعایت موارد ایمنی در فضای سایبر آموزش دهیم و به آنها یاد بدهیم که هیچ‌گونه اطلاعات، تصاویر و فیلم را در این فضا در اختیار دیگران نگذارند.

رئیس پلیس فتای پایتخت گفت: پلیس فتا آماده رسیدگی به تمام شکایت‌ها در فضای مجازی است و درصورت مشاهده موارد مشکوک می‌توانید از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی آن را ثبت و از طریق مراجع قضایی آن را پیگیری کنید.

۴۷۲۳۴

[ad_2] منبع خبرآنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *