x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / هر گونه تلاش در راستای کاهش ورودی پرونده به محاکم کمک به اهداف عالی نظام است

هر گونه تلاش در راستای کاهش ورودی پرونده به محاکم کمک به اهداف عالی نظام است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اصفهان، احمد خسروی وفا رئیس کل دادگستری اصفهان در دیدار با اعضای هئیت مدیره انجمن همبستگی ایثارگران و خانواده های معظم شهدا اظهارکرد: هر گونه تلاش در راستای کاهش ورودی پرونده به محاکم کمک به اهداف عالی نظام است.

وی ایثارگران و خانواده های معظم شهدا را سرمایه های ارزشمند نظام دانست و بیان کرد: ایثارگران پیشگامان انقلاب و حق بزرگی بر گردن ملت دارند، چرا که شجاعانه و خالصانه و برای کسب رضای خدا و حفظ ارزشها از تمامیت کشور دفاع کرده و جان و هستی خود را در طبق اخلاص نهادند.

خسروی وفا افزود: حمایت و حفظ شأن ایثارگران، جانبازان و خانواده های معظم شهدا وظیفه است و هر میزان خدمت و تلاش در این راستا ناچیز بوده و نمی تواند پاسخگوی زحمات آن عزیزان باشد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با پیشنهاد تشکیل شورای حل اختلاف ویژه ایثارگران با هدف پیشگیری و کاهش ورودی پرونده به محاکم موافقت نمود و تصریح کرد: هر گونه تلاش در راستای کاهش ورودی پرونده به محاکم و دادگستری، کمک به اهداف عالی نظام و قوه قضاییه است و این انجمن می تواند با بهره گیری از ظرفیتهای علمی، دینی و اعتقادی اعضای خود از یک سو، با حفظ جایگاه و شأن ایثارگران منشأ خدمات برای ایشان بوده و از سوی دیگر از ورود پرونده به محاکم جلوگیری کرده و باری از دوش دستگاه قضایی استان بردارد.

خسروی وفا بر اصلاح ذات البین با بهره گیری از ظرفیت کدخدا منشی و ریش سفیدی را وظیفه اصلی شوراهای حل اختلاف تأکید کرد و مقرر شد با صدور ابلاغ برای منتخبین و افراد واجد شرایط، این شعبه از شورای حل اختلاف در اصفهان راه اندازی و شروع بکار نماید.

انتهای پیام/