خانه / اخبار / اخبار دادگستری / پیشگیری از جرائم با تقویت فرهنگ و سنت‌های صحیح عشایر

پیشگیری از جرائم با تقویت فرهنگ و سنت‌های صحیح عشایر

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، فرهاد افشارنیا رئیس کل دادگستری خوزستان در نشست با اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر بر لزوم تقویت فرهنگ و سنتهای صحیح عشایر تاکید کرد و گفت: فرهنگ و سنتهای صحیح عشایر باعث پیشگیری از جرائم می شود و باید این سنتهای صحیح در جامعه گسترش و تقویت نمود.

وی افزود: سران عشایر باید با فرهنگ سازی و تقویت سنتهای صحیح در طایفه خود از جرائم که باعث خدشه دار شدن امنیت و آسایش مردم خواهند شد پیشگیری کنند.

رئیس دستگاه قضایی استان از راه اندازی کارگروه هایی در زمینه های مختلف برای پیشگیری از جرائم خبر داد و اظهار کرد: برای پیشگیری از جرائم کارگروه های مختلفی در دادگستری راه اندازی شده که در این کار گروه ها به بررسی معضلاتی که باعث گسترش جرائم هستند می پردازد و در این کار گروه ها از ظرفیت سران عشایر استفاده خواهد شد که امیدواریم این کار گروه ها در ایجاد پیشگیری و کاهش جرائم تاثیر بسزایی داشته باشند.

در ادامه زبیدی نیا معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان گفت: خوشبختانه از دلایل آمار بالای مصالحه در استان سنت صلح و سازش در بین عشایر خوزستان می باشد و لازم است این سنت فرهنگ سازی و گسترش پیدا کند.

وی افزود: خوزستان دروازه ورود تشیع است و این بزرگترین افتخارات مردم این استان و همچنین ولایت مداری این مردم باعث شده که سنت حسنه مصالحه در این استان ترویج پیدا کرد.

رئیس شورای حل اختلاف خوزستان عملکرد شورای حل اختلاف را رضایتمند دانست و اظهار کرد: شورای حل اختلاف ویژه عشایر در سال گذشته در سال گذشته در موارد متعددی با دخالت و وساطت به موقع در رسیدگی به موضوعات مختلف از وقوع تنش در جامعه جلوگیری کردند و لازم است از اعضاء این شورا تقدیر شود.

زبیدی نیا خواستار برخورد سران عشایر با سنتهای غلط عشیره خود شده اند و عنوان کرد: یکی از سیاستهای دشمن این نظام ترویج سنتهای غلط در بین عشایر است که باید سران و نخبگان عشایر با درایت در برابر این سیاستهای دشمن مبارزه و با فرهنگ سازی صحیح و درست از سنتهای اشتباه جلوگیری کنند.

در ادامه این جلسه اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر به بیان دیدگاه ها ،نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

انتهای پیام/