Home / اخبار / اخبار قضایی / پیشگیری از وقوع جرایم از طریق طراحی محیطی از ملزومات شهرسازی است

پیشگیری از وقوع جرایم از طریق طراحی محیطی از ملزومات شهرسازی است

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی، «رضا مسعودی فر» در جلسه کارگروه تخصصی پیشگیری از وقوع جرایم از طریق طراحی محیطی اظهار کرد: پیشگیری از وقوع جرایم از طریق طراحی محیطی از ملزومات شهرسازی است و این امر نیز با الزام دستگاههای دولتی و اجرایی به عمل به دستورالعمل ها و پیوستهای پیشگیری امکانپذیر خواهد بود.

در ابتدای این جلسه معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اشاره به برگزاری همایش ملی «نگاهی نو به: شهرسازی، امنیت و پیشگیری از وقوع جرم در فضاهای شهری» در سال 94 در تبریز، بر اجرای دستاوردهای همایش در جهت پیشگیری از وقوع جرایم از طریق طراحی محیطی تأکید کرد.

گزارش اقدامات انجام شده در راستای تدوین دستورالعمل ها و پیوست‎های پیشگیری در حوزه های شهرسازی و حمل و نقل- اجتماعی، فرهنگی و معماری و طراحی توسط مسئولین کمیته های مربوطه، از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود.

در ادامه پس از بحث و بررسی مقرر شد کمیته‏‌های مربوطه، موارد و مواد دستورالعمل ها را احصاء نمایند تا در راستای تدوین دستورالعمل ها و پیوستهای پیشگیری در حوزه های مورد نظر در جلسات بعدی اقدام شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *