خانه / اخبار / اخبار قضایی / چطور از بانکی که به وام‌گیرنده اجحاف می‌کند، شکایت کنیم؟

چطور از بانکی که به وام‌گیرنده اجحاف می‌کند، شکایت کنیم؟

به گزارش ، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره اجحاف بانکِ پرداخت کننده وام هنگام تسویه و گرفتن مبالغ اضافی از وام‌گیرنده و نیز نحوه طرح شکایت علیه بانک این است:

ببخشید من سال ۱۳۸۵ طی قراردادی با یکی از بانک های خصوصی از این بانک ۲۰ میلیون تومان وام گرفتم و خانه‌ام را در رهن بانک قرار دادم و در طی سال ۸۵ تا کنون نزدیک به ۴۰ میلیون تومان پرداخت کرده ام. حالا خانه را فروخته‌ام تا خانه دیگری بخرم. لذا پس از مراجعه به بانک جهت فک رهن مسئولان بانک محاسبه نموده اند که باید بیش از ۱۶ میلیون تومانِ دیگر بابت مالیات بر ارزش افزوده و نیز برخی جرایم به بانک پرداخت نمایم؛ لیکن در مفاد قرارداد نه مالیات ارزش افزوده و نه هیچ یک از مواردی را که بعنوان جریمه میخواهند بگیرند، نبوده و میخواهم از بانک شکایت کنم. مراحل اداری آن به چه شکل است. لطفاً راهنمایی بفرمایید.

پاسخ کارشناس: از طریق مکاتبه با سرپرستی بانک مزبور اقدام نمایید. در صورت عدم حصول نتیجه می توانید از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات و ارتباط‌ مردمی بانک مرکزی شکایت خود را مطرح کنید. درصورتیکه از هیچیک از این روشها نتیجه نگرفتید، می‌توانید از طریق مراجعه به مراجع قضائی، علیه بانک طرح دعوا کنید.

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *