خانه / اخبار / اخبار قضایی / چطور از بانکی که به وام‌گیرنده اجحاف می‌کند، شکایت کنیم؟

چطور از بانکی که به وام‌گیرنده اجحاف می‌کند، شکایت کنیم؟

به گزارش ، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره اجحاف بانکِ پرداخت کننده وام هنگام تسویه و گرفتن مبالغ اضافی از وام‌گیرنده و نیز نحوه طرح شکایت علیه بانک این است:

ببخشید من سال 1385 طی قراردادی با یکی از بانك های خصوصی از این بانك 20 میلیون تومان وام گرفتم و خانه‌ام را در رهن بانک قرار دادم و در طی سال 85 تا كنون نزدیك به 40 میلیون تومان پرداخت كرده ام. حالا خانه را فروخته‌ام تا خانه دیگری بخرم. لذا پس از مراجعه به بانك جهت فك رهن مسئولان بانك محاسبه نموده اند كه باید بیش از 16 میلیون تومانِ دیگر بابت مالیات بر ارزش افزوده و نیز برخی جرایم به بانك پرداخت نمایم؛ لیكن در مفاد قرارداد نه مالیات ارزش افزوده و نه هیچ یك از مواردی را كه بعنوان جریمه میخواهند بگیرند، نبوده و میخواهم از بانك شكایت كنم. مراحل اداری آن به چه شكل است. لطفاً راهنمایی بفرمایید.

پاسخ کارشناس: از طریق مکاتبه با سرپرستی بانک مزبور اقدام نمایید. در صورت عدم حصول نتیجه می توانید از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات و ارتباط‌ مردمی بانک مرکزی شکایت خود را مطرح کنید. درصورتیکه از هیچیک از این روشها نتیجه نگرفتید، می‌توانید از طریق مراجعه به مراجع قضائی، علیه بانک طرح دعوا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *