خانه / اخبار / اخبار قضایی / چهارمین کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری استان مرکزی برگزار شد

چهارمین کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری استان مرکزی برگزار شد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، به نقل از امور رسانه و روابط عمومی معاونت اجتماعی دادگستری استان، چهارمین نشست اعضای کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری استان مرکزی به ریاست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی در اراک برگزار شد.

این کارگروه در اجرای تبصره یک ذیل ماده چهار که مسئولیت کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز را به عهده معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قرار داده است، برگزار شد.

در جلسه فوق الزامات و پیش‌بینی‌های قانونی در مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که شامل سامانه‌های هوشمند الکترونیکی و یکپارچه سازی و تجمیع داده است، مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین ماده 13 قانون مذکور که تشخیص کالای قاچاق از غیر قاچاق را مورد تاکید قرار می‌دهد، نیز مورد بررسی و اظهار نظر قرار گرفت.

از مصوبات این جلسه می‌توان به الزام اطلاع‌رسانی مستمر و مرتب کالاهای قاچاق از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی به اتاق اصناف اشاره کرد.

انتهای پیام/

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *