Home / اخبار / اخبار دادگستری / چوب حراج به منابع ملی نزنید/ ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها برای مقابله با بحران

چوب حراج به منابع ملی نزنید/ ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها برای مقابله با بحران

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه دفاع از حقوق بیت المال گفت: چرا منابع طبیعی استان به اندازه شهرستان محروم استان فارس(رستم ممسنی) امکانات برای خاموش کردن آتش ندارد و این از بی مسئولیتی مدیران سابق است که امیدوارم مسئولان امروز با تلاش های جهادی جبران کنند.

وی با اظهار تأسف از برگشت اعتبارات در دوره های گذشته گفت: مسئولان دوره های گذشته، اعتبارات را برگشت می دادند و بدون آینده نگری استان را با محرومیت تحویل نیروی های بعدی می دادند به همین دلیل امروزه شاهد بحران هایی چون آتش سوزی و مشکلات خدماتی هستیم.

رئیس شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با الگو گیری مسئولان اجرایی از روش مدیریتی سردار سلیمانی تصریح کرد: سردار سلیمانی فرمانده است ولی در خط مقدم می جنگد، او خوب می داند فرمانده ای که به انتظار در سنگر می نشیند می بازد ، بنابراین توصیه می کنم که مسئولان استان برای جبران اشتباهات گذشته در خط مقدم برای حل مشکلات حرکت کنند، نه اینکه بنشینند و بحران ها وخسارات ها را نظاره کنند.

حجت الاسلام مزراعی از تمام کسانی که در خاموش کردن آتش در جنگل های استان نقش فعالی داشته اند تقدیر و تشکر کرد و گفت: این استان غیر از جنگل و آب چه دارد که این گونه به هر دو چوب حراج می زند، این در حالی است که همین دو نعمت خدادادی می تواند فرصت های سرمایه گذاری به وجود بیاورد.

وی در پایان افزود: به مدیران اجرایی استان توصیه می کنم از تمام ظرفیت های بسیج، هنرمندان ورزشکاران و مردم با تشکیل گروه ها و نهادها برای مقابله با بحران تلاش کنند.

اگر رسانه ها نبودند خسارات آتش سوزی به فاجعه بزرگی تبدیل می شد

در ادامه دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر حفظ منابع ملی گفت: منابع ملی را نباید ارزان از دست دهیم و با دفاع از کارکنان تلاشگر منابع طبیعی، پرداخت حقوق معوق آنها و همکاری نهادهای اجرایی استان از این منابع ملی حمایت کنیم.

مهرداد کرمی اظهار کرد: از همه رسانه های استان برای اطلاع رسانی در زمینه مقابله با آتش سوزی تشکر می کنم و اگر آنها نبودند عمق فاجعه بسیار بزرگ می شد و بخشی از جنگل ها را برای همیشه از دست می-دادیم.

وی گفت: اگر مسئولان اجرایی استان و مدیران بحران در زمینه منابع ملی دست به شفاف سازی نزنند به صورت جدی به این مسائل ورود می کنیم، بنابراین انتظار داریم قبل از وقوع خسارت های بیشتر به استان جهت مقابله پیشقدم شوند.

انتهای پیام/