x
سایت وکیل / اخبار / چک، خانواده 3 نفره را روانه زندان کرد

چک، خانواده 3 نفره را روانه زندان کرد

آمارهای رسمی می گویند ۷۵ درصد زندانیان جرائم غیر عمد به دلیل ناتوانی در پرداخت تعهد چک، روانه زندان می شوند. یکی از این زندانیانی که اکنون به دلیل عدم پرداخت بدهی خود پشت میله های زندان است، محمد است. جوانی که  برای ادامه زندگی و کسب و کار اقدام به خرید وسایل آرایشگاه مردانه می کند.

وسایل کار خریداری شده و محمد مشغول به کار می شود، محمد با همه سختی ها مشغول به کار بود تا اینکه موعد چک ها فرا می رسد و او که ناتوان در پرداخت بدهی خود بود، به دنبال شکایت خصوصی روانه زندان می شود.

کودک خردسال در زندان

داستان زندگی محمد به همین بد بیاری در کار ختم نمی شود چرا که همسر او هم به دلیل صدور چک بلامحل زندانی می شود.

همسر محمد علیرغم بارداری، روانه زند ان می شود و به دلیل پیچیدگی پرونده اش هم اکنون فرزند سه ساله اش نزد او در زندان است و به جای کشیدن آرزوهای رنگی دوران بچگی، اکنون با مادرش روزهای زندان را شب می کند.

محمد که یکی از ۱۸ هزار زندانی جرائم غیر عمد است، اکنون به دلیل بدهی ۱۱ میلیون تومانی در زندان است و اگر او بتواند با پرداخت بدهی خود از زندان آزاد شود، می تواند کودک خردسالش را از زندان بیرون آورده و تا آزادی همسرش، نزد خود نگه دارد.

خیرینی که تمایل به آزادی این زندانی نیازمند دارند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را با ورود به درگاه اینترنتی https://idpay.ir/setad-diyeh و تحریر تیتر این خبر در قسمت توضیحات، مبلغ مد نظر خود را به حساب ستاد دیه کشور واریز کرده و در ثواب این کار نیک شریک باشند.

همچنین خیرین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌ قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی یا ۵۵۵۵۵ بانک ملی واریز کرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱ دورنگار کنند.

روابط عمومی ستاد دیه کشور با تلفن تماس ۱۵ ــ ۸۸۹۱۶۰۱۲ پاسخگوی سئوالات شما در این زمینه خواهد بود.

منبع خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *