خانه / مشاوره وکیل امور اداری و دولتی / وکیل قانون کار / چگونه میتوان نسبت به وصول حق و حقوق و سنوات و بن تامین اجتماعی اقدام نمود؟

چگونه میتوان نسبت به وصول حق و حقوق و سنوات و بن تامین اجتماعی اقدام نمود؟

با سلام

من در یک شرکت مهندسی مشاور راهسازی به عنوان نیروی نظارت مشغول به کار میباشم که حقوق ما بر اساس بخشنامه نظارت کارگاهی میباشد.اما متاسفانه شرکت با بستن یک قرارداد کار داخلی با نیروها میزان این حقوق واقعی را در این قرارداد پایین میاورد و سنوات و بن تامین اجتماعی را در آن میگنجاند و دوباره به مبلغ حقوق میرسانند ونیروهای شرکت را مجبور به امضای این قرارداد مینماید.در واقع هر ساله با این ترفند سنوات+ بن تامین اجتماعی را که امسال 110 هزارتومان در ماه شده است و دیگر مزایا را نمیدهد. و درواقع فقط همان حقوق ماهیانه را با کسر بیمه و مالیات مییپردازد.لطفا راهنمایی کنید که ما چگونه میتوانیم برای وصول حق و حقوقمان خصوصا سنوات و بن تامین اجتماعی اقدام کنیم؟آیا با توجه به این قرارداد اجباری داخلی راهی برای پیگیری هست؟ با تشکر فراوان

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

مادرم رو بی حق و حقوقش اخراج کردن چیکار کنیم؟

سلام و ممنون از سایتتون...مادرم بیش از 26 سال در یک زایشگاه کار کرد اما به بهانه اعتیاد و با وجود اینکه کارش رو به خوبی انجام میداد اخراج شد و حق و حقوقش را ندادند.بارها به اداره کار و دفاتر مربوطه مراجعه کردیم اما نتوانستیم حقش را زنده کنیم میخواستم بدانم آیا میشود کاری کرد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *