x
سایت وکیل / اخبار / کانون‌های وکلای دادگستری اولین نهاد مدنی حاضر در محل وقوع زلزله بودند

کانون‌های وکلای دادگستری اولین نهاد مدنی حاضر در محل وقوع زلزله بودند

کانون‌های وکلای دادگستری اولین نهاد مدنی حاضر در محل وقوع زلزله بودند

رییس کانون وکلای دادگستری استان‌های کرمانشاه و ایلام با بیان اینکه کانون‌های وکلای دادگستری ایران اولین نهاد مدنی ای بودند که چند ساعت پس از وقوع حادثه در محل حضور عینی و فیزیکی پیدا کردند، گفت: همکاران ما در منطقه مستقر شدند و کمک های مردمی جمع آوری شده را به سطح مناطق زلزله زده منتقل کردند.

روح الله وکیلی در گفت‌و گو با ایسنا، ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدیده منطقه غرب و آسیب دیدگان با بیان اینکه تاکنون کمک های واصله از همه کانون ها که بسیار با ارزش و از نظر کمی و کیفی بسیار درخور توجه است بارگیری شده، اظهار کرد: امروز پس از گذشت سه روز از این حادثه کانکس ها، کانتینرها،تریلرها، کمپرسی ها و بنزهای ده تنی حاوی اقلام مورد نیاز از پستانک، شیشه شیر، شیر خشک گرفته تا پتو، چادر، زیرانداز و اقلام مورد نیاز خوراکی را به مناطق زلزله زده اعزام کردیم و حتی در همین لحظه یک تریلر، یک کمپرسی و ۴ وانت بار، بارگیری شده است و تا دقایق دیگر به مناطق اعزام می شود.

رییس کانون وکلای دادگستری استان‌های کرمانشاه و ایلام عنوان کرد: کانون های وکلای دادگستری ایران با کانون وکلای کرمانشاه همکاری های لازم را به عمل آوردند. برخی از کانون ها بیش از  ۲۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان کمک های غیر نقدی برای ما ارسال کردند به نحوی که جایی برای نگهداری آنها نداریم و به دنبال تهیه انبار برای ذخیره کردن آنها هستیم تا به مرور به مناطق بفرستیم.

وکیلی با بیان اینکه اقداماتی در راستای تامین بهداشت محیط هم توسط کانون وکلای کرمانشاه در حال انجام است، خاطرنشان کرد: از طرفی اقداماتی به عمل آوردیم و اتاقک هایی را به منظور سرویس بهداشتی و حمام تدارک دیدیم و چاه های بهداشتی توسط دوستان در حال حفر شدن است تا اتاقک ها در آن مکان ها نصب شود تا در مورد بهداشت محیط هم در حد توان اقداماتی انجام شود.

وی در پایان گفت: من دست یک به یک همکاران را در تمام کانون های وکلای دادگستری ایران به خاطر این حمیّت، همت، غیرت، تعصب، همراهی و همدردی می بوسم و صمیمانه از آنها تشکر می کنم.

انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *