x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / کاهش موجودی شوراهای حل اختلاف در دستور کار باشد

کاهش موجودی شوراهای حل اختلاف در دستور کار باشد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ، محمدرضا حداد در حاشیه بازرسی هیئت نظارت شوراهای حل اختلاف استان یزد که با هدف دیدار با کارکنان و قضات شوراهای حل اختلاف شهرستان اردکان انجام شد با اشاره به مقوله قاضی محوری در قانون جدید شوراهای حل اختلاف ، اظهار داشت : این امر بر نظارت بیشتر و مستمر قضات بر عملکرد شعب دلالت دارد.

وی شعب صلحی را یکی از نوآوری های قانون جدید شوراهای حل اختلاف دانست و ابراز داشت : حسب مواد 8 و 11 قانون شوراهای حل اختلاف دادستان و رئیس حوزه قضایی شهرستان می توانند با ارجاع پرونده ها و شکواییه های قابل صلح و سازش به شعب شورا و تلاش این شعب در جهت تحصیل صلح و سازش در این پرونده ها ، عملکرد خوب و قابل تحسینی را رقم زنند.

این مقام قضایی ضمن بررسی دقیق پرونده ها و نحوه خدمات رسانی قضایی به مراجعین، گفت : باید با رفع کمبود ها و نوافص راه را برای ارائه خدمت خوب و بی منت به مردم هموار کرد و با تلاش مضاعف در جهت کاهش آمار پرونده های موجودی شعب شورا گام برداشت.

حداد ضمن تشریح نوآوری های قانون جدید تصریح کرد : زمینه و شرایط خدمت به مردم در شوراها فراهم است و اعضا و کارکنان شورا باید با سعی و تلاش خود در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی حوزه های تحت تصدی خود ، موجبات شکوفایی و پیشرفت بیشتر شوراهای حل اختلاف شهرستان اردکان را فراهم نمایند.

شایان ذکر است در این بازدید از زحمات و خدمات علی هاتفی ، رئیس شورای حل اختلاف شعبه دوم اردکان نیز با اعطاء لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام/