x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / کاهش 15 هزار ورودی پرونده به محاکم قضایی

کاهش 15 هزار ورودی پرونده به محاکم قضایی

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، رئیس کل دادگستری استان گلستان درمراسم معارفه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان از کاهش 15 هزار ورودی پرونده به محاکم استان گلستان از ابتدای سال جاری خبرداد و گفت: این موفقیت حاصل تلاش و تعامل بین دستگاه قضایی و دستگاه‌های اجرایی استان است.

وی با بیان این که پیشگیری فقط به تلاش برای کاهش پرونده های ورودی به محاکم استان محدود نمی شود اظهارکرد: بخشی از مشکلات ، آسیب ها و جرایمی که ما امروز در بخش های مختلف جامعه شاهد آن هستیم به دلیل نادیده گرفتن نکات پیشگیرانه است .

این مقام ارشد قضایی استان افزود: نصب دوربین های مداربسته در بانک ها ، صرافی ها و طلافروشی ، رعایت نکات ایمنی در ساخت و سازها ، و توجه اصول ترافیکی در جاده ها از مواردی است که اگر به عنوان اصول پیشگیری در اداره ها و صنوف به آن توجه شود می تواند از بروز بسیاری حوادث ناگوار جلوگیری کند.

هاشمیان در ادامه با تاکید بر خلاقیت ، نوآوری و استفاده از ظرفیت های بومی برای پیشگیری و فرهنگ سازی گفت : از هر ایده و طرحی که بتواند در زمینه ی پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار باشد حمایت می کنیم.

رئیس کل دادگستری گلستان کاهش 15 هزار ورودی محاکم استان از ابتدای امسال تا کنون را حاصل تلاش و تعامل بین دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی استان دانست و از معاون جدید نیز خواست با تعامل بین دستگاهی از همه ی ظرفیت های استان در راستای تحقق برنامه های پیشگیری تلاش کند.

گفتنی است دراین مراسم از زحمات حسین شعبانی معاون پیشین اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تقدیر و حجت الاسلام مهدی قاسمی به عنوان سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان معرفی شد.

قاسمی پیش از این ، معاونت قضائی دادگستری گرگان و سرپرستی شوراهای حل اختلاف این شهرستان را بر عهده داشت.

انتهای پیام/