x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / کاهش 37 درصدی استعمال مواد مخدر در یکسال گذشته

کاهش 37 درصدی استعمال مواد مخدر در یکسال گذشته

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان خراسان شمالی، حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی در دیدار با نماینده مجلس خبرگان رهبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد از کاهش 37 درصدی استعمال مواد مخدر در سال 94 نسبت به سال قبل خبر داد .

وی با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی استان خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 200 هزار پرونده وارد دستگاه قضایی استان شده که اگر ثبت چند باره پرونده ها در روند قضایی را در نظر بگیریم تعداد پرونده های وارده 60 هزار و 900 فقره خواهد بود .

وی تصریح کرد : عمده آسیب های اجتماعی موجود در کشور بحث طلاق است که خوشبختانه با اقدامات انجام شده در این حوزه کاهش 5 درصدی در استان داشته ایم که در ده سال اخیر بی سابقه بوده است .

قدرتی همچنین کاهش 12 درصدی نگهداری مواد مخدر و کاهش وارده در بیست عنوان کیفری و حقوقی را از دیگر توفیقات سال گذشته برشمرد و اظهار کرد: در سال گذشته در کاهش جمعیت کیفری رتبه اول کشوری را کسب کرده ایم و سازمان بازرسی هم با اقدامات برجسته ای که انجام داده در ارزیابی کشوری جایگاه خوبی دارد .

این مسئول عالی قضایی با اشاره به جایگاه سایر سازمان های وابسته به دستگاه قضایی در کشور و توفیقات حاصله بیان کرد : هماهنگی و تعامل خوب و سازنده ای که در این استان در میان مسئولین دیده می شود این موفقیت ها را به وجود آورده و امیدواریم همچنان ادامه یابد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: بهبود وضعیت زندگی مردم به عملکرد دستگاه قضایی بستگی دارد و این نهاد به عنوان یکی از سه قوه اصلی در کشور باید عدالت را در جامعه ایجاد کند.

آیت الله مهمان نوازبا اشاره به اینکه اگر فرهنگ ما اسلامی شود همه چیز درست می شود تصریح کر : اگر قوه قضائیه مورد توجه دقیق نباشد ، جرائم تخفیف نمی یابد .

وی از همه گروه های خدمتگزار خواست تا با هم هماهنگ باشند تا هر چه بیشتر به سمت رسیدن به جایگاه مطلوب گام بردارند و موجبات رضایت خدای متعال و خلق او را فراهم کنند .

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *