خانه / اخبار / اخبار قضایی / کاهش ۸ درصدی همسر آزاری/ مراجعه ۷۸۶ زن شاکی به پزشکی قانونی درسه ماهه نخست امسال

کاهش ۸ درصدی همسر آزاری/ مراجعه ۷۸۶ زن شاکی به پزشکی قانونی درسه ماهه نخست امسال

دکترعباسی مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی از ارجاع دو هزار و ۸۷۱ مورد همسر آزاری طی سه ماه امسال به مراکز پزشکی قانونی خبر داد و افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که سه هزار ۱۱۵ مورد بود ، ۸ درصد کاهش داشت.

وی گفت: همسرآزاری به شکل‌های مختلف در جوامع بروز می‌کند و در هر خانواده‌ای با هر شرایط و موقعیت اجتماعی ممکن است نمونه‌ای از همسرآزاری وجود داشته باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران در ادامه بیان کرد: براساس آمار مراجعه کنندگان به مراکز پزشکی قانونی استان در سه ماه امسال ، از تعداد دو هزارو ۸۷۱ مورد همسرآزاری ثبت شده ۷۸۶ مورد زن و ۱۹ مورد مردان شاکی بودند .اگر چه با توجه به عدم مراجعه اغلب موارد به محاکم قضایی و پزشکی قانونی آمار دقیقی از میزان همسر آزاری وجود ندارد.

دکتر عباسی تصریح کرد: خرداد ماه با ۲۷۷ مورد ( ۲۷۵ زن و ۲ مرد ) ، فروردین با ۲۷۴ مورد (۲۶۵ زن و ۹ مرد ) و اردیبهشت با ۲۵۴ مورد ( ۲۴۶ زن و ۸ مرد ) به ترتیب بیشترین و کمترین مراجعین همسرآزاری در آن اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: در شهرستان های ساری و میاندرود با ۲۰۹ مورد ( ۲۰۳ زن و ۶ مرد ) ، بابل با ۱۰۱ مورد (۹۹ زن و ۲ مرد ) و آمل با ۷۳ مورد (۷۲ مرد و یک زن ) ببیشرین رامسر با ۸ (زن ) و سوادکوه با ۱۲ (زن ) مورد کمترین آمار مراجعین همسرآزاری در آن ثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود : از آنجائیکه افراد آزار دیده جهت انجام معاینات و تعیین نوع صدمه‌ها به سازمان پزشکی قانونی کشور مراجعه می‌کنند، این امر زمینه مناسبی را جهت انجام بررسی‌های علمی یافتن راه‌حل‌های مناسب در زمینه رفع مشکلات ناشی از همسرآزاری در این سازمان فراهم ساخته است.

این مقام اجرایی استان بالا بردن سطح فرهنگی جامعه، مهارت‌های زندگی، بهبود شرایط زندگی و نیز توجه به سنت‌ها و احادیث بزرگان دینی و ترویج فرهنگ دینی در امر ازدواج و روابط خانوادگی و اجتماعی می‌توان موارد همسرآزاری را به حداقل رساند.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *