Home / اخبار / اخبار قضایی / کاهش 8 درصدی همسر آزاری/ مراجعه 786 زن شاکی به پزشکی قانونی درسه ماهه نخست امسال

کاهش 8 درصدی همسر آزاری/ مراجعه 786 زن شاکی به پزشکی قانونی درسه ماهه نخست امسال

دکترعباسی مدیر كل پزشكی قانونی استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی از ارجاع دو هزار و 871 مورد همسر آزاری طی سه ماه امسال به مراکز پزشكی قانونی خبر داد و افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که سه هزار 115 مورد بود ، 8 درصد کاهش داشت.

وی گفت: همسرآزاری به شکل‌های مختلف در جوامع بروز می‌کند و در هر خانواده‌ای با هر شرایط و موقعیت اجتماعی ممکن است نمونه‌ای از همسرآزاری وجود داشته باشد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران در ادامه بیان کرد: براساس آمار مراجعه كنندگان به مراکز پزشكی قانونی استان در سه ماه امسال ، از تعداد دو هزارو 871 مورد همسرآزاری ثبت شده 786 مورد زن و 19 مورد مردان شاكی بودند .اگر چه با توجه به عدم مراجعه اغلب موارد به محاکم قضایی و پزشکی قانونی آمار دقیقی از میزان همسر آزاری وجود ندارد.

دکتر عباسی تصریح کرد: خرداد ماه با 277 مورد ( 275 زن و 2 مرد ) ، فروردین با 274 مورد (265 زن و 9 مرد ) و اردیبهشت با 254 مورد ( 246 زن و 8 مرد ) به ترتیب بیشترین و كمترین مراجعین همسرآزاری در آن اتفاق افتاد.

وی تصریح كرد: در شهرستان های ساری و میاندرود با 209 مورد ( 203 زن و 6 مرد ) ، بابل با 101 مورد (99 زن و 2 مرد ) و آمل با 73 مورد (72 مرد و یک زن ) ببیشرین رامسر با 8 (زن ) و سوادکوه با 12 (زن ) مورد کمترین آمار مراجعین همسرآزاری در آن ثبت شده است.

مدیر كل پزشكی قانونی مازندران افزود : از آنجائیکه افراد آزار دیده جهت انجام معاینات و تعیین نوع صدمه‌ها به سازمان پزشکی قانونی کشور مراجعه می‌کنند، این امر زمینه مناسبی را جهت انجام بررسی‌های علمی یافتن راه‌حل‌های مناسب در زمینه رفع مشکلات ناشی از همسرآزاری در این سازمان فراهم ساخته است.

این مقام اجرایی استان بالا بردن سطح فرهنگی جامعه، مهارت‌های زندگی، بهبود شرایط زندگی و نیز توجه به سنت‌ها و احادیث بزرگان دینی و ترویج فرهنگ دینی در امر ازدواج و روابط خانوادگی و اجتماعی می‌توان موارد همسرآزاری را به حداقل رساند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *