خانه / اخبار / اخبار حقوق بشر / کتاب «حمایت و ارتقای حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران» منتشر شد

کتاب «حمایت و ارتقای حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران» منتشر شد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر، از تدوین اقدامات و دستاوردهای حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران در قالب کتابی تحت عنوان«حمایت وارتقای حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران» به دو زبان فارسی وانگلیسی از سوی ستاد حقوق بشر خبر داد.

غریب آبادی هدف از این اقدام را، اطلاع رسانی صحیح و واقعی در خصوص وضعیت حقوق بشردر جمهوری اسلامی ایران خواند و آن را در راستای یکی از ابعاد چهارگانه راهبرد حقوق بشری کشور توصیف نمود.

معاون ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه حقوق بشر صرفا حقوق سیاسی و مدنی را در برنمی گیرد، افزود: یکی از ویژگی های این مجموعه، جامع بودن آن است که تمامی حوزه های حقوق اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مدنی را شامل می‌شود.

لازم به توضیح است این کتاب در بیست بخش به این شرح تدوین شده است: ساختارها و چارچوب های هنجاری و سازمانی در زمینه حمایت و ارتقاء حقوق بشر در ایران، حق آموزش، حق بهداشت و سلامت، حق برخورداری از تامین اجتماعی، حق اشتغال، حق برخورداری از مسکن مناسب، حق دسترسی به آب و انرژی، حق دسترسی به غذای کافی، فقرزدایی، محیط زیست وتوسعه پایدار، حقوق معلولین، حقوق دمکراتیک، حقوق شهروندی، حقوق زنان، حقوق کودکان، حقوق اقلیت های دینی، عدالت قضایی، تقویت و تعامل با سازمان های مردم نهاد، تعاملات وهمکاری های بین المللی در حوزه حقوق بشر، چالش ها و محدودیت‌ها.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

تشکیل دبیرخانه حقوق بشر اسلامی در دادگستری کرمان

مسئول ستاد حقوق بشر اسلامی قوه قضائیه در استان کرمان گفت: دبیرخانه حقوق بشر اسلامی در دادگستری کل استان کرمان شکل گرفته است و در این دبیرخانه ضمن استفاده از همکاری قضات و حقوقدانان، از همکاری نهادهای فرهنگی نیز استفاده شده است.