x
سایت وکیل / اخبار / کتاب «روایت زندگی و زمانه آیت الله بهشتی»

کتاب «روایت زندگی و زمانه آیت الله بهشتی»

 صبح امروز کتاب روایتی از زندگی و زمانه آیت الله سیدمحمد حسینی بهشتی براساس منابع آشکار و منتشر شده، آثار و مصاحبه های ایشان، مذاکرات منتشر نشده شورای انقلاب ، که توسط جعفر شیرعلی نیا گردآوری و تالیف شده  بود با حضور معاون فرهنگی قوه قضائیه در مراسمی رونمایی شد.

جت الاسلام هادی صادقی در مراسم رونمایی از کتاب «روایتی از زندگی و زمانه آیت الله بهشتی» ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: آنچه که هفته قوه قضاییه را با سالهای قبل متمایز کرده انتشار کتابی در خصوص زندگی شهید بهشتی است.

وی افزود: کار بسیار ارزشمندی صورت گرفته و اثر مذکور استانداردهای لازم برای یک اثر تحقیقی و تاریخی را دارد. نقد اسناد تاریخی یکی از اقدامات مهمی است که در کتاب روایتی از زندگی و زمانه آیت الله بهشتی شاهد آن هستیم.

صادقی تصریح کرد: در این کتاب روایت تاریخی با انصاف و عینیت بیان شده و به اثر منتشر شده بار علمی و ارزشی داده است و به همین جهت هم ما در معاونت فرهنگی دستگاه قضا از این کتاب حمایت کرده و آن را از آن خود و نظام می دانیم.

وی در ادامه تصریح کرد: تهمت هایی که به شهید بهشتی در خصوص ارتباط با اهل سنت، حجاب خانواده اش، همسر اروپایی اش و حساب های اقتصادی اش زده شده در این کتاب بیان و به آنها پاسخ داده است.

منبع خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *