خانه / اخبار / اخبار قضایی / کشته شدن ۱۴۴نفر در جاده‌های مرگ / عابران پیاده، قربانیان اصلی تصادفات رانندگی

کشته شدن ۱۴۴نفر در جاده‌های مرگ / عابران پیاده، قربانیان اصلی تصادفات رانندگی

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در گفت وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی اظهارکرد: در تصادفات سه ماهه نخست امسال تعداد ۱۴۴نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰درصد در استان کاهش یافته است.

وی افزود: از کل فوت شدگان در حوادث رانندگی سه ماهه نخست امسال ۱۱۷ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

دکتر عباسی با اشاره به محل وقوع تصادفات تصریح کرد: حوادث رانندگی برون شهری، ۸۷نفر ، درون شهری ۴۷نفر و جاده های روستایی ۱۰نفر از کل فوت شدگان حوادث رانندگی سه ماهه امسال را در برمی گیرند.

عابرین بیشترین فوتی تصادفات رانندگی

عباسی در خصوص تفکیک وضعیت متوفیان تصادفات رانندگی نیز گفت : از تعداد ۱۴۴ نفر فوتی های تصادفات رانندگی عابرین با ۴۴ فوتی ، موتور سوار با ۳۶ ، راننده با ۳۳ ، سرنشین با ۲۹ و دوچرخه سوار با ۲ مورد به ترتیب بیشترین فوتی ها را در بر می گیرد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران در ادامه تعداد مصدومان ناشی از حوادث رانندگی در سه ماهه امسال را سه هزارو ۸۴۰ نفر (۲۵۱۶ مرد و ما بقی زن ) اعلام کرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش یک درصدی مواجه بوده‌ است.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: از آنجائی‌که ۶۰ درصد از فوتی‌ها در جاده‌های برون شهری رخ داده است این می تواند هشداری برای رانندگان باشد تا با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در کاهش تصادفات موثر باشد.

انتهای پیام/

این مطلب رو هم چک کنید

لغو کنسرت‌ها تعارضی با وظایف وزارت ارشاد ندارد/ صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود، اگر کنسرتی از سوی دادستان لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در رابطه با لغو برخی کنسرت‌ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: صدها کنسرت در سراسر کشور اجرا می‌شود و هیچ مسئله‌ای هم اتفاق نمی‌افتد؛ اما اگر در جایی یک کنسرتی به دلایلی توسط دادسرا و دادستانی لغو شود در بوق و کرنا می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *