x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / کمبود اعتبارات و امکانات نباید خللی در رسالت خطیر قوه قضائیه ایجاد کند

کمبود اعتبارات و امکانات نباید خللی در رسالت خطیر قوه قضائیه ایجاد کند

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، محمدرضا حبیبی در نشست با قضات محاکم بدوی و نمایندگان کارکنان اداری دادگستری یزد افزود : در چند سال اخیر کمبود ها و کم لطفی هایی به قوه قضاییه شده است که با اجرایی شدن قانون جدید آیین دادرسی ، این کمبود اعتبارات بیشتر رخ نمایی می کند ، اما با تمام این وجود رسالت قوه قضاییه نباید به هیچ وجه تحت شعاع اینگونه حواشی قرار گیرد.

وی کار در دستگاه قضایی را از حساس ترین مشاغل در نظام اسلامی برشمرد و تصریح کرد : فلسفه ارسال رسل و انبیاء الهی در جامعه توسعه قسط و عدل و گسترش عدالت در جامعه بوده است و این وظیفه خطیر بر اساس قانون اساسی به بر دوش قوه قضاییه نهاده شده است و با عنایت به اهمیت این وظیفه همه کارکنان باید در هر جایگاه و پست و مقامی که هستند بیشترین تلاش خود را انجام دهند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد : نقش سنگر داران عرصه های عدالت و قضاوت در جذب مردم به نظام و جلب اعتماد عمومی به کشور بی بدیل است و با پاداش های مالی و دنیوی نیز قابل جبران نیست.

رئیس کل دادگستری استان یزد ، نظام جمهوری اسلامی را نظامی مقدس و حاصل ایثار و از خود گذشتگی و خون شهدا دانست و اظهار داشت : اگر به عکس شهدا که امروز مزین کننده هر کوی و برزن است دقت کنیم متوجه خواهیم شد که شهدا با نگاه خود به ما می گویند که ما از جان خویش برای این کشور و نظام اسلامی گذشتیم و امروز شما که مسئولیت دار در نظام هستید مبادا که دچار غفلت شوید.

وی با اشاره به توطئه ها ، تحریم ها و تبلیغات منفی دشمنان این نظام که هر روز خسارتی را بر کشور آوار می کند ، یادآور شد : ایثار ما انجام درست وظایف مان در کوران کمبودهاست و باید با عشق به نظام و عشق به رهبر ، خالصانه در جایگاه شغلی تلاش کرد.

حبیبی ابراز داشت : اگر جمله معروف « یا لیتنا کنا معکم » را بر زبان خطاب به امام حسین علیه السلام و شهدا جاری می کنیم باید امروز نیز سنگر خدمت به مردم را همان سنگر همراهی و جنگیدن در رکاب امام حسین علیه السلام قلمداد نمائیم و از هیچ تلاشی در این عرصه فرو گذار ننمائیم.

وی در ادامه با اشاره به کمبود فضای فیزیکی و ساختمان مناسب برای دادسرا و دادگستری مرکز استان ، اظهار داشت : اقدامات خوبی در خصوص تأمین زمین صورت گرفته است و امیدواریم با مساعدت مرکز ، عملیات اجرایی در آینده نه چندان دور آغاز شود.

حبیبی گفت: حتی با وجود کمبود اعتبارات و امکانات باید از شرایط و امکانات موجود بیشترین بهره را در جهت تحقق اهداف نظام گرفت و در راستای انجام رسالت قوه قضائیه در راستای بسط عدل، اقامه قسط و تأمین امنیت تلاش کرد.


انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *