Home / اخبار / اخبار دادگستری / کمک ده میلیاردی نیکوکاران کرمانی در 10 جشن گلریزان

کمک ده میلیاردی نیکوکاران کرمانی در 10 جشن گلریزان

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی ستاددیه کشور، 10 جشن همزمان گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در شهرستان‌های سیرجان، زرند، بافت، بم، شهربابک، جیرفت، راور، منوجان، عنبرآباد، ارزوئیه و کرمان برگزار شد.

در همایش گلریزان شهرستان کرمان که در محل صدا و سیمای استانی و با حضور معاون اداری مالی ستاد دیه کشور، دادستان، مدیرکل اداره زندانهای استان و جمع کثیری از خیرین برگزار شد، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در این مراسم گفت: ستاد دیه این استان از ابتدای تاسیس خود در سال 80 موفق به آزادی 2420 مددجوی جرائم غیرعمد شده است که تعداد 593 نفر از این افراد بدون پرداخت هیچ گونه وجهی و با تلاش مددکاران ستاد دیه از سطح زندان‌ها آزاد شدند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد 160 مددجوی جرائم غیر عمد در سطح ندامتگاه‌های استان تحمل حبس می‌کنند که تعداد 70 نفر از این زندانیان ورودی سال‌های 93 و 94 هستند که این دسته از محبوسان اولویت اصلی ستاد دیه درآزادی هم محسوب می‌شوند.

رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان اظهار کرد: برای آزادی تعداد کل محکومین غیرعمد استان مبلغی بالغ بر 9 میلیارد ریال مورد نیاز است اما برای آزادی تعداد 70 مددجوی گرفتار از سال‌های قبل حدود 3 میلیارد ریال اعتبار می‌طلبد که امید است این مبلغ در این ماه کرامت از سوی خیرین تامین گردد.

وی ادامه داد: سال 94 خیرین با کمک 7 میلیاردی خود به ستاد دیه زمینه آزادی 92 مددجوی غیرعمد رافراهم کردند که البته لازم به ذکر است در سال گذشته تعداد 183 مددجوی جرائم غیر عمد نیز از سطح زندان‌های استان آزاد شدند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *