x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / کمک 3 میلیاردی نیکوکاران برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

کمک 3 میلیاردی نیکوکاران برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، مدیرعامل ستاد دیه فارس در دیدار با حیدر عالیشوندی فرماندار شیراز از مشارکت بالای خیرین در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد خبر داد و گفت: در ماه ضیافت الهی بیش از 33 میلیارد و 125 میلیون ریال کمک در قالب وجوهات نقدی و صدور برگه‌های چک در جشن‌های گلریزان سطح استان جمع آوری شده است که با این مبلغ زمینه آزادی ده‌ها تن از محکومان واجد شرایط فراهم گردید.

وی با اشاره عمکلرد این نهاد مردمی افزود: از بدو تاسیس ستاددیه در این استان بیش از 7 هزار نفر زندانی جرایم غیر عمد از بند زندان رهایی یافته و به آغوش خانواده‌های خود بازگشته‌اند که از این تعداد 2هزار و 939 نفر در زمینه پرداخت دیه و 4 هزار و 96 نفر در راستای محکومیت‌های مالی در حبس حضور داشتند.

اسکندری، با بیان اینکه هم اکنون نزدیک به 833 زندانی غیر عمد در استان فارس نگهداری می‌شوند، اعلام کرد: بدهی این مددجویان بیش از هزار و 330 میلیارد ریال می‌باشد که برای آزادی آن‌ها همیاری شکات بسیار تعیین کننده خواهد بود.

مدیرعامل ستاددیه این استان با اشاره به این‌که سال گذشته 615 نفر از زندانیان تحت حمایت این ستاد از زندان استخلاص یافته‌اند، گفت: از این جمع که 13 نفر آن‌ها را زنان تشکیل می‌دادند بیشتر بابت محکومت‌های مالی ناشی از چک، مهریه و نفقه روانه زندان شده بودند که برای آزادی این افراد رقمی معادل 635 میلیارد از سوی اولیاءدم و طلبکاران گذشت رضایتمندانه اخذ شده است.

در این دیدار لوح تقدیر علی القاصی‌مهر، رئیس کل دادکستری استان فارس و رئیس هیئت مدیره ستاد مردمی دیه فارس به منظور مساعدت و همیاری فرمانداری شیراز در روند آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به حیدر عالیشوندی اهدا شد.

انتهای پیام /

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *