x
سایت وکیل / agency / کیفیت هوای پایتخت، ناسالم برای گروه‌ه

کیفیت هوای پایتخت، ناسالم برای گروه‌ه

تهران| کیفیت هوای پایتخت برای همه گروه‌ها “ناسالم” شد

معاون پایش و نظارت محیط‌زیست استان تهران گفت: هم‌اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون فراتر از حد مجاز و با شاخص ۱۵۶ است که این امر بیانگر شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها است.

تهران| کیفیت هوای پایتخت برای همه گروه‌ها "ناسالم" شد

محمد رستگاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تهران، با اشاره به شاخص کیفیت هوا اظهار داشت: به‌دلیل پایداری هوا و همچنین افزایش ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون شاهد افزوده‌شدن غلظت آلاینده‌ها هستیم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون فراتر از حد مجاز و با شاخص 156 است که این امر بیانگر شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها است.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران در مورد وضعیت هوای تهران برای روز آینده بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود شاخص برای فردا نیز بالای 150 و ناسالم برای همه گروه‌ها باشد.

رستگاری همچنین در مورد انتشار برخی اخبار مبنی بر از دسترس خارج‌شدن سایت کنترل کیفیت و تشویش اذهان عمومی گفت: وقتی مراجعه کننده به سایت زیاد باشد، برخی مشکلات فنی بروز می‌کند و به زودی برطرف می‌شود.

وی در پایان ضمن توصیه به شهروندان خاطرنشان کرد: بهتر است همه گروه‌ها به‌ویژه گروه‌های حساس، بیماران قلبی و ریوی و سالمندان در چنین شرایطی از تردد در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *