x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / گلباران گلزار شهدای کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه

گلباران گلزار شهدای کرمان به مناسبت هفته قوه قضائیه

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه وشهادت مظلومانه دکتر بهشتی ،گلزار مطهر شهدا توسط یدالله موحد رئیس کل دادگستری،اعضای شورای قضائی استان و جمعی از مسئولان و کارکنان دستگاه قضایی استان کرمان گلباران و عطرافشانی شد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان در حاشیه آیین گلباران و عطرافشانی گلزار شهدا اظهار داشت: هر چه داریم از جانفشانی شهداست.

وی افزود: اگر آسایش، آرامش، عزت داریم به برکت خون مطهر شهداست و تکریم شهدا وظیفه همه ماست.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با گرامیداشت شهدای هفتم تیر خصوصا شهید بهشتی و شهدای قوه قضائیه در استان کرمان یادآور شد: مجاهدت های شهید بهشتی در پیروزی های انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی درکشور فراموش شدنی نیست.

رئیس شورای قضائی استان کرمان افزود: این شهید بزرگوار با حکم امام راحل به ریاست دیوان عالی کشور منصوب و عهده دار سامان بخشی و تحولات قضایی متناسب با آرمان های جمهوری اسلامی شد.

وی ادامه داد: شهید آیت الله بهشتی با خلاقیت فکری و تشکیلاتی خود ساماندهی امور قضایی را انجام داد و ساختار نوین نظام قضایی کشور را بنا نهاد.

موحد با اشاره به اینکه شهید بهشتی در نگاه امام راحل نیز جایگاه ویژه ای داشت، گفت: او به تنهایی یک ملت بود برای ملت ایران.

وی تصریح کرد:قوه قضائیه که امروز مظهر اقتدار و از ارکان نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود و ماموریت های مهمی در قاانون اساسی بر عهده گذاشته شده محصول ابتکارات و ذهن خلاق و مکتبی شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی است.

موحد گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران قوه قضایه عهده دار تحقق عدالت قضایی است و از این رو عدالت قضایی به منظور پایداری از حقوق مردم امری حیاتی شمرده شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *