x
سایت وکیل / مشاوره حقوقی وکیل خانواده / گواهی قطعیت حکم برای ثبت طلاق به چه نحوی است ؟

گواهی قطعیت حکم برای ثبت طلاق به چه نحوی است ؟

آیا گواهی قطعیت حکم برای ثبت طلاق در دفترخانه لازمه؟اگر لازمه چه موقع باید برای اون اقدام کرد ؟نمونه متن درخواست رو هم بفرمائید ممنون می شم.با تشکر فراوان از شما بخاطر سایت مفیدتون
ضمن تشکر از پاسخ حضرتعالی.با عنایت به اشاره شما به مواد قانونی و ملاحظه قانون مذکور، منظور حقیر  بیشتر ماده 39  بود و گواهی ذکر شده در ان ماده بود.اگه لطف بفرمائید در این مورد توضیح بفرمایید که ایا این گواهی نیاز به درخواست خاصی دارد یه خیر ؟اگر نیاز دارد نمونه درخواست چگونه است ؟ممنون می شم پاسخ بفرمائید.

[ad_2]

پاسخ

خیر ـ براساس ماده 34 قانون جدید حمایت خانواده مصوب سال 1391 : مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش (حکم طلاق) برای تسلیم به دفتر رسمی ازدواج و طلاق سه ماه پس از تاریخ ابلاغ رأی قطعی یا قطعی شدن رأی است. چنانچه گواهی مذکور ظرف این مدت تسلیم نشود یا طرفی که آنرا به دفتر خانه رسمی طلاق تسلیم کرده است ظرف سه ماه از تاریخ تسلیم در دفتر خانه حاضر نشود یا مدارک لازم را ارائه نکند ، گواهی صادر شده (حکم)از درجه اعتبار ساقط می شود .
دوست گرامی ، براساس ماده 39 قانون جدید حمایت خانواده مصوب سال 1391، نیازی به درخواست وجود ندارد زیرا قانونگذار با توجه به نص صریح قانون تکلیف را مشخص نموده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *