x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / یکی از راه‌های شفاف سازی، الکترونیکی کردن امور است

یکی از راه‌های شفاف سازی، الکترونیکی کردن امور است

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، غلامرضا رحمتی زاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی به مناسبت دهه مبارک کرامت به همراه معاونان، مسئولین، روسای ادارات و نواحی ثبتی مشهد و روسای کانون دفاتر اسناد رسمی و جامعه سردفتران ازدواج و طلاق استان به دیدار سید مرتضی بختیاری قائم‌ مقام جدید تولیت آستان قدس رضوی رفت.

سید مرتضی بختیاری قائم مقام جدید تولیت آستان قدس رضوی در این دیدار به خدمات ثبت اسناد و املاک در حوزه موقوفات با آستان قدس رضوی اشاره کرد و شفاف سازی و روان سازی را بهترین خدمت به مردم و انقلاب دانست.

وی گفت: یکی از راه‌های شفاف سازی، الکترونیکی کردن امور است که با حذف امور دستی امکان خطا و اشتباه کاهش پیدا می‌کند که این خود بزرگترین خدمت است.

این مقام مسئول شفاف سازی و روان‌سازی را برخواسته از تفکر بسیجی دانست که بی عدالتی و تبعیض را از بین می‌برد.

بختیاری ادامه داد: روحیه خدمت گزاری به مردم شأن ماست و این اندیشه باید در مجاری امور دستگاه ها حاکم شود و در این راستا مدیران باید تلاش کنند تا شفاف سازی و روان سازی را در مجموعه تحت مدیریت خود اجرا کنند.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در شفاف سازی و روان سازی امور بسیار خوب عمل نموده است.

یکی از راه‌های شفاف سازی، الکترونیکی کردن امور است

وی با اشاره به آمار و میزان طلاق و ازدواج استان خراسان رضوی و کاهش روند رشد میزان طلاق گفت: تلاش برای ایجاد صلح و سازش بین زوجین چه در دستگاه قضایی و چه در مراکز مشاوره و دفاتر طلاق می‌تواند کمک شایانی به کاهش میزان طلاق‌ها در استان کند که این رویکردی بسیار ارزشمند است.

غلامرضا رحمتی زاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در این دیدار، از ثبت اسناد و املاک به عنوان یکی از سه دستگاه درآمدزا نام برد و گفت: اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی با 27 واحد ثبتی، 509 دفترخانه اسناد رسمی، 206 دفترخانه ازدواج و 57 دفترخانه طلاق در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، سیاست‌های بلند مدت قوه قضائیه، برنامه‌های جامع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وظایف ذاتی و ابلاغی به منظور تثبیت حقوق مالکانه اشخاص حقیقی و حقوقی و فراهم آمدن نظم عمومی جامعه، امنیت قضایی، توسعه اقتصادی و کسب درآمد برای دولت در چهار بخش مهم ثبت املاک، ثبت اسناد، ثبت شرکت‌ها و مؤسسات و اجرائیات و نیز اجرای طرح‌های کاداستر و جامع املاک برای تحقق ثبت نوین به مردم استان خراسان رضوی خدمت رسانی می‌نماید.

در ادامه این دیدار، روسای کانون دفاتر اسناد رسمی و جامعه سردفتران ازدواج و طلاق استان خراسان رضوی به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در امور مرتبط پرداختند و گزارش مختصری از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق استان ارائه کردند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *