x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / یک ماه فرصت به مسئولان استانی برای حل مساله انشعاب‌های غیر مجاز

یک ماه فرصت به مسئولان استانی برای حل مساله انشعاب‌های غیر مجاز

به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: مسئولان استانی تا یک ماه آینده مسأله انشعاب های غیر مجاز را حل کنند و همچنین به متخلفانی که به صورت غیر قانونی دست به انشعاب آب، برق و گاز زده اند هشدار می دهم که مطابق قانون تا 10 سال حبس مجازات خواهند شد.

وی افزود: دست درازی افراد سودجو به اموال عمومی و افزایش پرونده های تخریب لوله های شرکت های خدمات رسان این موضوع را به ذهن متبادر می کند که برخی مسئولان در یک خواب زمستانی دراز به سر می برند.

این مسئول عالی قضایی در ادامه بیان کرد: قانون باید رعایت شود و در این موضوع فقیر، غنی، مسئول و مردم عادی برابرند بنابراین مماشات مسئولان دربرابر زیاده خواهی افراد و پذیرفتن سفارشات غیرقانونی باعث می شود که شهر به بی نظمی و هرج مرج کشیده شود.

رییس شورای قضایی استان تصریح کرد: اگر کم کاری مسئولان نبود، چگونه سودجویان خیابان و کوچه را کنده کاری و منابع انتقال دهنده خدمات شهری را به راحتی تخریب می کردند.

حجت الاسلام و المسلمین اذعان کرد: برخی مسئولان استان که انگشت اتهام به سویشان دراز شده، تلاش خود را انجام می دهند اما قانون را به معنای واقعی رعایت نمی کنند و همین سهل انگاری در قانون و نظارت نکردن در بیت المال باعث شده تا برخی افراد فضا را برای سودجویی فراهم ببینند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت جاده های استان اظهار کرد: بخشی از جاده شیراز- یاسوج نشست کرده و این در حالی است که مسئولان راه و شهرسازی این مهم را نادیده می گیرند، اگر این تکه از جاده فردا باعث سرنگونی خودروها شود چه کسی پاسخگوست.

در ادامه این جلسه صیدالی رییس شرکت گاز استان با اشاره به تخلفات سودجویان گفت: به 26 روش متخلفان از گاز شهری استفاده می کنند و هیچ گونه مبلغی را به این شرکت پرداخت نمی کنند که مصداق تخلف قانونی و شرعی است.

همچنین لدنی مدیر عامل اداره آب و فاضلاب شهری استان نیز بیان کرد: تا کنون 9 هزار و 500 فقره انشعاب غیر مجاز در یاسوج شناسایی شده که با توجه به خسارتی که به این اداره وارد کرده برای بسیاری از آنها پرونده تشکیل خواهد شد.

وی گفت: در سال گذشته برای 385 نفر از آنها رأی صادر شده و در سال جدید 517 نفر از آنها به مراجع قانونی معرفی شده اند.

لدنی اظهار کرد: در سال گذشته چهار هزار و 400 مورد انشعاب غیر مجاز جمع اوری و به انشعاب مجاز تبدیل شد که این میزان در سال جدید به 700 مورد رسیده است.

در این جلسه همچنین معاون راه و شهرسازی استان گفت: 132 نقطه حادثه خیز در استان وجود دارد، بزرگراه نداریم تنها97 کیلومتر بزرگراه داریم که آن هم شباهتی به بزرگراه ندارد.

وی اظهار کرد: در مسیر یاسوج سمیرم روزانه 1200 خودرو تردد می کند آیا تاکنون در این مسیر نبایستی بزرگراه تأسیس می شد. گچساران و بابامیدان به دلیل ترافیک بالا بایستی بزرگراه شود.

معاون شهرسازی استان ادامه داد: در ایام فطر امسال به دلیل ترافیک بالای مسافران دچار بحران شدیم و این در حالی است که پل سوم و چهارم بشار همچنان در انتظار تکمیل شدن هستند.

در این جلسه سرهنگ سیاهپور، رییس اداره حمل و نقل نیروی انتظامی خبر داد: در سه ماه گذشته 150 نفر کشته و 191 نفر مجروح شدند که بیشترین کشته ها در ساعت 16 تا 22 شب اتفاق افتاد.

وی اظهار کرد: 32 درصد تصادفات به دلیل انحراف به چپ بوده که دال بر خراب بودن جاده ها دارد و 20 درصد تصادفات نیز به دلیل سرعت غیر مطمئنه ثبت شده است.

وی اعلام کرد: 57 درصد خودروهای تصادفی سواری، 11 درصد وانت، 6 درصد موتور سیکلت عامل تصادفات در جاده های استان ثبت شده است که بیشتر این تصادفات در محور یاسوج به اصفهان بوده است.

انتهای پیام/