آخرین اخبار
خانه / مشاوره وکیل ملکی / وکیل حق کسب پیشه و تجارت / آیا کار وکلا در مکان مسکونی تبصره بند ۲۴ ماده ۵۵ با عدم رضایت همسایگان ساختمان باز هم بلامانع است؟

آیا کار وکلا در مکان مسکونی تبصره بند ۲۴ ماده ۵۵ با عدم رضایت همسایگان ساختمان باز هم بلامانع است؟

به استناد تبصره یک اصلاحی ماده ۲ قانون نظام صنفی مصوب ۳۱/۲/۱۳۶۸ که حاکم بر روابط و حقوق و تکالیف افراد صنفی و مشاغل و کسبه است. صنوفی که دارای قانون خاص هستند از شمول قانون نظام صنفی مستثنی هستند، بنابراین نظر به این که هرگونه حقوق لازم از قبیل مالیات، تعاون، عضویت سالانه و امثال آن که برای دفاتر وکلای دادگستری برقرار شده باشد، برابر قوانین مقررات مربوط به وکالت و تحت نظارت قانون وکلای دادگستری به طور جداگانه به دارایی و صندوق تعاون وکلای دادگستری و کانون وکلا به موقع پرداخت می شود لذا وکلای دادگستری از این جهات تابع قانون و مقررات مخصوص به خود هستند. بنابراین چون دفتر وکالت واحد صنفی محسوب نمی شود، لذا عوارض مربوط به صنوف و کسبه متوجه وکیل دادگستری نیست.

موید باشید

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

ایا این معامله وجه قانونی دارد .?

باعرض سلام و درود...           **   ایا این معامله وجه قانونی دارد .?

   ایا امکان دارد معامله ای انجام گیرد وقول نامه ای وجود ندار حتی یک دستخط معمولی یا شاهدت شفاهی  , و ردی از رد و بدل کردن پول یا چک , کسی که این مغازه رو ۲۵سال هست در تصرف دارد   ومحل کسب کارش هست اطلاع نداشته باشد ولی سند ملکیت تغییر نام بیابد . صاحب ملک فرشنده هم ۴۰ روز یعد از تاریخ انتقال سند فوت نموده. ( مرگ طبیعی چون سرطان داشته).
    ایااین معامله وجه قانونی دارد ?. چه دادخواستی می شود تنظیم کرد.?
Mohamad zaeem/ Semnan/09193322631

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *