آخرین اخبار
خانه / مشاوره وکیل ثبت احوال / وکیل ازدواج موقت / آیا خانمی که صیغه ی مردی شده است میتواند زوج را ملزم به ثبت آن در دفاتر اسناد رسمی کند؟

آیا خانمی که صیغه ی مردی شده است میتواند زوج را ملزم به ثبت آن در دفاتر اسناد رسمی کند؟

برای مردی که بدون ثبت در دفاتر رسمی اقدام به ازدواج دائم کند، مجازات جزای نقدی از بیست تا صد میلیون ریال قرار داده و جمع این مجازات با یکی از محرومیت‌های اجتماعی است. طبق ماده ۴۷ سردفتر صرفاً در مقابل ثبت ازدواج مجدد بدون اجازه دادگاه مسئول شناخته شده و مجازات چنین سردفتری، انفصال دائم از شغل سردفتری است.


موفق باشید

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

طلب ۱۱۰ سکه مهریه هم از ثبت هم از دادگاه قانونی میباشد؟

تعداد 110 سکه در عقد نامه من به ثبت رسیده که همسر بنده تعداد 110 سکه را که کل سکه های موجود میباشد از طریق دادگاه خانواده به اجرا گذاشت که بر مبنای 110 سکه برای من تعداد 20 سکه اول و ماهی نیم سکه تعیین شد که من طبق روال پرداخت میکنم،و تعداد 30 سکه از 110 سکه را نیز قبلا از ثبت اجرا گذاشته و نتواست مالی معرفی کند و فقط مرا ممنوع الخروج نمود ،آیا این کار غیر قانونی نیست که برای تعدادی مشخص سکه از دو جا اقدام نموده؟آیا من میتوانم ممنوع الخروجی را رفع کنم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *