آخرین اخبار
خانه / مشاوره وکیل کیفری / وکیل انتقال مال غیر / آیا رای قطعی دادگاه کیفری برای دادگاه حقوقی لازم الاتباع است؟

آیا رای قطعی دادگاه کیفری برای دادگاه حقوقی لازم الاتباع است؟

رای وحدت رویه هیئت عمومی دیوان عالی کشور ماده ۱۲قانون تجدیدنظرآراءدادگاههامصوب ۱۷مردادماه ۱۳۷۲برای تجدیدنظرخواهی ازآراءدادگاههای حقوقی وکیفری موضوع ماده ۹این قانون مهلت معین نموده که جهت تسریع درختم پرونده هاوقطعیت بخشیدن به آراء دادگاههااست. درقوانین آئین دادرسی هم برای اعتراض وتجدیدنظرنسبت به آراء دادگاههامدت ومهلت مقررشده وتاکنون قانونی که علی الاطلاق رسیدگی به اعتراض یاتجدیدنظرازآراءدادگاههارابدون رعایت مدت ومهلت پیش – بینی نموده باشدتصویب نشده است. بنابراین آراءسابق الصدوردادگاههاکه قبلاابلاغ شده وازطرف اشخاص ذینفع مورددرخواست تجدیدنظرقرارنگرفته ازتاریخ لازم الاجراءشدن قانون تجدیدنظرآراءدادگاههامشمول مهلت مقرردرماده ۱۲این قانون می باشدو نتیجه رای شعبه دهم دیوان عالی کشورکه درخواست تجدیدنظرخارج ازاین مهلت رانپذیرفته وردکرده است صحیح تشخیص می شود. این رای برطبق ماده واحده قانون وحدت رویه قضائی مصوب ۱۳۲۸برای شعب دیوانعالی کشورودادگاههادرمواردمشابه لازم الاتباع است.

موفق باشید

این مطلب رو هم چک کنید

نزدن سند قطعی

با سلام
بنده ی خوردرو خریدم از واسطه و با وکالت تعویض پلاک وتعویض انجام شده و برگ سبز ب نام بنده است ولی برای سند قطعی پاسخگو نیستن و مالک نمیاد و واسطه هم پاسخگو نیست ایا امکان کلاه بر داری و سوء استفاده وجود داره چگونه میتونم شکایت کنم  لطفا راهنمایم کنید
با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *