آخرین اخبار
خانه / مشاوره وکیل ملکی / وکیل الزام به اخذ پایان کار / آیا فروشنده ساختمان ملزم به ارائه پایانکار ساختمان می باشد؟

آیا فروشنده ساختمان ملزم به ارائه پایانکار ساختمان می باشد؟

به نظر می رسد برای گواهی پایان ساختمان مدتی تعیین نشده است و بدون توجه به تاریخ صدور آن می توان به استناد آن تنظیم سند نمود ! بنا به تصریح بند الف ماده یک قانون تسهیل ثبت سند به استناد پایان کار مذکور (بدون اشاره به تاریخ آن) مجاز است.لازم به ذکر است غیر از بند الف ماده یک قانون تسهیل در هیچ جای دیگر سخن از پایان کار نشده است و ماده ۳ آیین نامه نیز ارجاع به تبصره ۸ ماده ۱۰۰ قانون شهرداریها ( ۱ ) داده است در تبصره مذکور نیز صرفا به گواهی عدم خلاف اشاره شده است .

موید باشید

این مطلب رو هم چک کنید

نصب دوربین در اولین جلسه ساختمان بدون اطلاع سایر اعضای ساختمان امکان پذیر است؟

باسلام مدیر ساختمان ما بعد از یکبار مطرح کردن نصب دوربین مدار بسته در جلسه ساختمان اقدام به نصب دوربین کرده است که در این جلسه ما حضور نداشته ایم و بدون موافقت و نظر خواهی از ما دوربین را نصب کرده است مگر مدیر نباید در صورت غیبت بعضی مالکین بعد از سه بار تشکیل جلسه اقدام به نصب دوربین میکرد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *