آخرین اخبار
خانه / مشاوره وکیل وصول مطالبات / وکیل سفته / در صورتیکه که مشخص شود معامله ای ربا بوده است آیا معامله باطل است یا خیر؟

در صورتیکه که مشخص شود معامله ای ربا بوده است آیا معامله باطل است یا خیر؟

بله ماده ۵۹۵ قانون مجازات اسلامی ربا را جرم و برای آن مجازات در نظر گرفته است: مرتکبین اعم از ربا دهنده، ربا گیرنده و واسطۀ بین آنها علاوه بر ردّ اضافه به صاحب مال به شش ماه تا سه سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق و نیز معادل مورد ربا به عنوان جزای نقدی محکوم می‌گردند.

جرم ربا با توجه به ماده ۷۲۷ از جرایم غیر قابل گذشت می‌باشد و برای پیگیری آن نیازی به شکایت شاکی نیست و به محض اطلاع مراجع قضایی و انتظامی قابل پیگیری و تعقیب می‌باشد.

موید باشید

این مطلب رو هم چک کنید

زیادتر نوشتن مبلغ سفته ازسقف خود سفته به طورندانسته چه تبعاتی دارد؟

سلام وخسته نباشید من برای داد و ستدی مبلغ 30میلیون سفته ازکسی گرفتم که سه عدد سفته ی 10 میلیونی بود وما مبلغ هرکدام ازان ها را 11 میلیون نوشتیم به عدد وبه حروف حالا میخواستم لطف کنید وبگید که سفته به مقدار 10میلیون اعتبار دارد ویا کلا به خاطر اشتباه 11ملیون نوشتن از اعتبار ساقط میشود.البته دردست نوشته ای قیدکردیم که 30میلیون سفته گرفتم وشماره سریال هایش هم نوشتیم خیلی لطف میکنید جواب بدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *