آخرین اخبار
خانه / مشاوره وکیل کیفری / وکیل خیانت در امانت / مجازات خیانت در امانت در خصوص ارتکاب برای بار اول چیست؟

مجازات خیانت در امانت در خصوص ارتکاب برای بار اول چیست؟

در حال حاضر عنصر قانونی جرم خیانت در امانت ماده ۶۷۴ قانون تعزیرات مصوب ۱۳۷۵ می باشد. در این ماده آمده است: “هر گاه اموال منقول یا غیرمنقول یا نوشته هایی از قبیل سفته و چک و قبض و نظایر آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای وکالت یا هر کار با اجرت یا بی اجرت به کسی داده شده و بنا بر این بوده است که اشیاء مذکور مسترد شود یا به مصرف معینی برسد و شخصی که آن اشیاء نزد او بوده آنها را به ضرر مالکین یا متصرفین آنها استعمال یا تصاحب یا تلف یا مفقود نماید به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد”. تبدیل به جزای نقدی بستگی به نظر قاضی خواهد داشت.

موید باشید

این مطلب رو هم چک کنید

شکایت از باربری

سلام خسته نباشید
در حدود دو ماه پیش اسباب منزل را از تهران به قشم از طریق باربری مجاز جابه جا کردیم ولی موقع تحویل بار به برخی از وسایل خسارت وارد شده بود که باربری گردن نگرفت آیا بعد از گذشت دو ماه قابل پیگیری است ؟
در همان موقع یه عدد  اجاق گاز تحویل باربری برای ارسال به اصفهان شد که با وجود پرداخت هزینه هنوز بار ارسال نشده و از لفظ هرکاری میخوای بکن استفاده می کند به اقدامی می توانیم انجام دهیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *