خانه / اخبار / اخبار دادگستری / ۴۰ هزار مترمربع اراضی ملی به وضع سابق اعاده شد / اجرای احکام قلع و قمع در شرق گلستان

۴۰ هزار مترمربع اراضی ملی به وضع سابق اعاده شد / اجرای احکام قلع و قمع در شرق گلستان

حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی اظهار کرد: در چهارماهه نخست امسال حدودا ۴۰هزار مترمربع اراضی به وضع سابق اعاده شده است.

وی افزود: در اجرای قانون حفظ اراضی زراعی و باغها و پیشگیری از وقوع جرم و تغییر کاربری غیرمجاز، در سال جاری تعدادی از احکام قطعی قلع و قمع به اجرا در آمده است.

حقی اضافه کرد: در چهار ماه سال جاری مجموعا ۳۸ مورد (تبصره ۲ ماده ۱۰ و احکام قطعی) در شهرستان های گرگان، بندرترکمن، مینودشت و … اجرا و حدودا ۴۰۰۰۰ متر مربع اراضی به وضع سابق اعاده شده است.

دادستان مرکز استان تصریح کرد: از ۴ تا ۷ مرداد ماه جاری تعداد ۱۲ مورد قلع و قمع (تبصره ۲ ماده ماده ۱۰ و احکام قطعی) در حوزه شهرستان رامیان اجرا و حدودا یک هکتار از اراضی کشاورزی اعاده شده است.

این مقام قضایی افزود: همچنین با جدیت، اجرای احکام قلع و قمع در شهرستان های شرق استان ضمن هماهنگی با ادارات اراضی طی روزهای آینده نیز احکام و تبصره ۲ ماده ۱۰ در شهرستان های آزادشهر، گنبد، کلاله، گالیکش و … اجرا و نتیجه آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام حقی یادآور شد: افرادی که قصد تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغ ها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرک ها و روستاها را دارند بایستی بدوا با در دست داشتن مستندات مالکیت به اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه تا در خصوص نحوه اقدام مورد راهنمایی و ارایه طریق قانونی قرار گیرند .

وی تصریح کرد: در راستای حفظ و صیانت اراضی زراعی و باغ ها هرگونه تبدیل و تغییر کاربری غیرمجاز در اینگونه اراضی را به سامانه ۱۳۱ گزارش نمایند.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

حرکت خدمتگزاران نظام باید بر محور عدالت و خدمت شایسته به مردم باشد

اسماعیلی گفت: مردم درزندگی اجتماعی و فردی باید عدالت مدار و نیکوکار باشند. همه خدمتگزاران نیز باید در هر حوزه و میدانی، حرکتشان برمحور عدالت و در مسیر احسان، نیکوکاری و خدمت شایسته به مردم و جامعه باشد.