خانه / اخبار / اخبار دادگستری / 40 هزار مترمربع اراضی ملی به وضع سابق اعاده شد / اجرای احکام قلع و قمع در شرق گلستان

40 هزار مترمربع اراضی ملی به وضع سابق اعاده شد / اجرای احکام قلع و قمع در شرق گلستان

حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی اظهار کرد: در چهارماهه نخست امسال حدودا 40هزار مترمربع اراضی به وضع سابق اعاده شده است.

وی افزود: در اجرای قانون حفظ اراضی زراعی و باغها و پیشگیری از وقوع جرم و تغییر کاربری غیرمجاز، در سال جاری تعدادی از احکام قطعی قلع و قمع به اجرا در آمده است.

حقی اضافه کرد: در چهار ماه سال جاری مجموعا 38 مورد (تبصره 2 ماده 10 و احکام قطعی) در شهرستان های گرگان، بندرترکمن، مینودشت و … اجرا و حدودا 40000 متر مربع اراضی به وضع سابق اعاده شده است.

دادستان مرکز استان تصریح کرد: از 4 تا 7 مرداد ماه جاری تعداد 12 مورد قلع و قمع (تبصره 2 ماده ماده 10 و احکام قطعی) در حوزه شهرستان رامیان اجرا و حدودا یک هکتار از اراضی کشاورزی اعاده شده است.

این مقام قضایی افزود: همچنین با جدیت، اجرای احکام قلع و قمع در شهرستان های شرق استان ضمن هماهنگی با ادارات اراضی طی روزهای آینده نیز احکام و تبصره 2 ماده 10 در شهرستان های آزادشهر، گنبد، کلاله، گالیکش و … اجرا و نتیجه آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام حقی یادآور شد: افرادی که قصد تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغ ها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرک ها و روستاها را دارند بایستی بدوا با در دست داشتن مستندات مالکیت به اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه تا در خصوص نحوه اقدام مورد راهنمایی و ارایه طریق قانونی قرار گیرند .

وی تصریح کرد: در راستای حفظ و صیانت اراضی زراعی و باغ ها هرگونه تبدیل و تغییر کاربری غیرمجاز در اینگونه اراضی را به سامانه 131 گزارش نمایند.

انتهای پیام/