x
سایت وکیل / اخبار / اخبار دادگستری / 70درصد قاچاقچیان موادمخدر دستگیر شده غیرکرمانی هستند / توقف نحوه واگذاری اراضی پروژه دل عالم / رسیدگی ویژه به پرونده آریا جاویدان / کشف 105 تن انواع مواد مخدر / عضو شورای شهر کرمان تفهیم اتهام شد

70درصد قاچاقچیان موادمخدر دستگیر شده غیرکرمانی هستند / توقف نحوه واگذاری اراضی پروژه دل عالم / رسیدگی ویژه به پرونده آریا جاویدان / کشف 105 تن انواع مواد مخدر / عضو شورای شهر کرمان تفهیم اتهام شد

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، دادخدا سالاری دادستان عمومی وانقلاب کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران به‌مناسبت هفته قوه قضاییه با تسلیت ایام شهادت امام علی(ع)،اظهار کرد: کرمان خاکریز مبارزه با مواد مخدر در کشور است و80درصد قاچاقچیان موادمخدر دستگیر شده غیرکرمانی هستند.

وی گفت: از خودگذشتگی و تلاش مردم و مسئولان استان کرمان در زمینه مبارزه با مواد مخدر موجب شده تا سایر استان‌ها از امنیت بیشتری برخوردار باشند و این جای تقدیر و تشکر دارد.

سالاری اعلام کرد: طی سال گذشته 105 تن انواع موادمخدر در استان کرمان کشف شد و 445 قاچاقچی و 2 هزار و 972 نفر توزیع‌کننده موادمخدر دستگیر شدند.

این مقام قضایی با یادآوری اجرای طرح شناسایی مناطق آلوده مواد مخدر در کرمان از پاکسازی 650 محل آلوده خبر داد و افزود:میزان کشفیات مواد مخدر در اداره کل اطلاعات استان کرمان 60درصد در سال گذشته نسبت به سال 93 رشد داشته است

دادستان عمومی و انقلاب کرمان همچنین گفت: ابهاماتی در باره نحوه واگذاری اراضی پروژه دل عالم وجود داشت و دستور توقف داده شده است تا کارشناسی لازم انجام شود تا تخطی از قوانین صورت نگیرد و هم‌اکنون این پروژه متوقف است.

سالاری افزود: در زمینه حفظ حقوق بیت المال تعداد 918پرونده منتهی به صدور حکم شده و تعداد 325پرونده نیز منتهی به صدور قرار نهایی دادسرا شده است.

این مقام قضائی ادامه داد: در این زمینه 322مورد قلع وقمع بنا ومستحدثات در اراضی ملی ودولتی داشته ایم.

وی با بیان اینکه هشت جلسه اصلی و هفت جلسه تخصصی با موضوع صیانت و حفاظت از حقوق بیت‌المال در سال گذشته برگزار شده است،افزود: تعداد 656متهم در ارتباط با جرائم تعرض به حقوق بیت المال دستگیر شده اند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان مساحت اراضی اعاده شده به بیت المال را 2 هزار 446 هکتار برآورد کرد وافزود: ارزش تقریبی اراضی اعاده شده به بیت المال بیش از 650 میلیارد ریال است.

سالاری اضافه کرد: تعرض سازماندهی شده به زمین‌های دولتی در کرمان نداریم، اما ممکن است به صورت موردی اتفاق بیفتد که در کوتاه ترین زمان ممکن برخورد لازم در این باره انجام می‌شود.

این مقام قضایی از 189 درصد افزایش ماموریت‌های امنیتی طی سال گذشته نسبت به سال قبل آن خبر داد و یادآور شد: 150 باند شرارت و توزیع مواد مخدر در سال گذشته منهدم شدند.

دادستان کرمان با بیان اینکه سال گذشته 29فقره درگیری مسلحانه در سطح استان کرمان رخ داده است که این میزان دو درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سالاری تاکید کرد: 28 شرور نیز در عملیات‌های انجام شده در سال گذشته به هلاکت رسیده‌ و 167 شرور نیز زخمی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه بیش از 17 میلیارد ریال وجه نقد از قاچاقچیان مواد مخدر توقیف شده است، اعلام کرد: در این رابطه 1610 خود رو نیز توقیف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اقدامات مربوط به سلاح‌های غیرمجاز نیز گفت: در حالی 289 قبضه اسلحه غیرمجاز در استان کرمان توقیف شده است که 80 درصد قتل‌ها با سلاح گرم صورت می‌گیرد.

این مقام قضائی تصریح کرد: در مجموع وقوع جرائم امنیتی در استان کرمان 5درصد در سال 94 نسبت به سال 93کاهش یافته است.

وی گفت: طی سال گذشته نسبت به سال قبل آن در زمینه سرقت مهم سه درصد کاهش، سرقت خرد 10 درصد کاهش، سرقت مسلحانه 25 درصد کاهش، خودکشی 11 درصد کاهش در استان کرمان داشته‌ایم.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان ادامه داد: در سال گذشته 260 هزار و 414 فقره پرونده به دادسراهای استان کرمان و 91 هزار و 828 فقره پرونده به دادسرای کرمان وارد شده است.


سالاری با اشاره به اینکه پرونده عضو شورای شهر کرمان با موضوع اظهارنظر درباره سرطان‌زا بودن آب کرمان تصریح کرد: این عضو شورا تفهیم اتهام شده است و خودش هم این را قبول دارد که این نظر، نظر کارشناسی در شأن وی نبوده است و آب کرمان مشکلی ندارد.

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان از رسیدگی ویژه به پرونده آریا جاویدان شرور مخوف در جنوب استان کرمان خبر داد.

این مقام قضائی در تشریح جزئیات این خبر گفت:با استعانت از خداوند متعال ، سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان با اجرای یک سلسله اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی گسترده و پیچیده شرور معروف آریا جاویدان پس از سالها شرارت و ناامنی ، عملیاتی ویژه در جنوب استان دستگیر و جهت رسیدگی اتهامات تحویل دستگاه قضایی گردید.

وی گفت:از جمله اقدامات ناامنی این شرور معروف و مخوف : اخلال در نظم و امنیت منطقه و ایجاد رعب و وحشت در جنوب استان -بیش از 22 فقره گروگانگیری مسلحانه به قصد اخاذی-قاچاق مسلحانه مواد مخدر ،-سه فقره قتل مسلحانه – چندین مورد در گیری مسلحانه با مامورین نظامی و انتظامی -14 مورد راهبندی مسلحانه و سرقت اموال مسافرین – فرار از زندان بصورت مسلحانه -تهدید و ارعاب مردم و ایجاد جو ناامنی در جنوب استان کرمان بوده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *