خانه / اخبار / اخبار دادگستری / ۷۰درصد قاچاقچیان موادمخدر دستگیر شده غیرکرمانی هستند / توقف نحوه واگذاری اراضی پروژه دل عالم / رسیدگی ویژه به پرونده آریا جاویدان / کشف ۱۰۵ تن انواع مواد مخدر / عضو شورای شهر کرمان تفهیم اتهام شد

۷۰درصد قاچاقچیان موادمخدر دستگیر شده غیرکرمانی هستند / توقف نحوه واگذاری اراضی پروژه دل عالم / رسیدگی ویژه به پرونده آریا جاویدان / کشف ۱۰۵ تن انواع مواد مخدر / عضو شورای شهر کرمان تفهیم اتهام شد

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، دادخدا سالاری دادستان عمومی وانقلاب کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران به‌مناسبت هفته قوه قضاییه با تسلیت ایام شهادت امام علی(ع)،اظهار کرد: کرمان خاکریز مبارزه با مواد مخدر در کشور است و۸۰درصد قاچاقچیان موادمخدر دستگیر شده غیرکرمانی هستند.

وی گفت: از خودگذشتگی و تلاش مردم و مسئولان استان کرمان در زمینه مبارزه با مواد مخدر موجب شده تا سایر استان‌ها از امنیت بیشتری برخوردار باشند و این جای تقدیر و تشکر دارد.

سالاری اعلام کرد: طی سال گذشته ۱۰۵ تن انواع موادمخدر در استان کرمان کشف شد و ۴۴۵ قاچاقچی و ۲ هزار و ۹۷۲ نفر توزیع‌کننده موادمخدر دستگیر شدند.

این مقام قضایی با یادآوری اجرای طرح شناسایی مناطق آلوده مواد مخدر در کرمان از پاکسازی ۶۵۰ محل آلوده خبر داد و افزود:میزان کشفیات مواد مخدر در اداره کل اطلاعات استان کرمان ۶۰درصد در سال گذشته نسبت به سال ۹۳ رشد داشته است

دادستان عمومی و انقلاب کرمان همچنین گفت: ابهاماتی در باره نحوه واگذاری اراضی پروژه دل عالم وجود داشت و دستور توقف داده شده است تا کارشناسی لازم انجام شود تا تخطی از قوانین صورت نگیرد و هم‌اکنون این پروژه متوقف است.

سالاری افزود: در زمینه حفظ حقوق بیت المال تعداد ۹۱۸پرونده منتهی به صدور حکم شده و تعداد ۳۲۵پرونده نیز منتهی به صدور قرار نهایی دادسرا شده است.

این مقام قضائی ادامه داد: در این زمینه ۳۲۲مورد قلع وقمع بنا ومستحدثات در اراضی ملی ودولتی داشته ایم.

وی با بیان اینکه هشت جلسه اصلی و هفت جلسه تخصصی با موضوع صیانت و حفاظت از حقوق بیت‌المال در سال گذشته برگزار شده است،افزود: تعداد ۶۵۶متهم در ارتباط با جرائم تعرض به حقوق بیت المال دستگیر شده اند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان مساحت اراضی اعاده شده به بیت المال را ۲ هزار ۴۴۶ هکتار برآورد کرد وافزود: ارزش تقریبی اراضی اعاده شده به بیت المال بیش از ۶۵۰ میلیارد ریال است.

سالاری اضافه کرد: تعرض سازماندهی شده به زمین‌های دولتی در کرمان نداریم، اما ممکن است به صورت موردی اتفاق بیفتد که در کوتاه ترین زمان ممکن برخورد لازم در این باره انجام می‌شود.

این مقام قضایی از ۱۸۹ درصد افزایش ماموریت‌های امنیتی طی سال گذشته نسبت به سال قبل آن خبر داد و یادآور شد: ۱۵۰ باند شرارت و توزیع مواد مخدر در سال گذشته منهدم شدند.

دادستان کرمان با بیان اینکه سال گذشته ۲۹فقره درگیری مسلحانه در سطح استان کرمان رخ داده است که این میزان دو درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سالاری تاکید کرد: ۲۸ شرور نیز در عملیات‌های انجام شده در سال گذشته به هلاکت رسیده‌ و ۱۶۷ شرور نیز زخمی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۷ میلیارد ریال وجه نقد از قاچاقچیان مواد مخدر توقیف شده است، اعلام کرد: در این رابطه ۱۶۱۰ خود رو نیز توقیف شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به اقدامات مربوط به سلاح‌های غیرمجاز نیز گفت: در حالی ۲۸۹ قبضه اسلحه غیرمجاز در استان کرمان توقیف شده است که ۸۰ درصد قتل‌ها با سلاح گرم صورت می‌گیرد.

این مقام قضائی تصریح کرد: در مجموع وقوع جرائم امنیتی در استان کرمان ۵درصد در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳کاهش یافته است.

وی گفت: طی سال گذشته نسبت به سال قبل آن در زمینه سرقت مهم سه درصد کاهش، سرقت خرد ۱۰ درصد کاهش، سرقت مسلحانه ۲۵ درصد کاهش، خودکشی ۱۱ درصد کاهش در استان کرمان داشته‌ایم.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان ادامه داد: در سال گذشته ۲۶۰ هزار و ۴۱۴ فقره پرونده به دادسراهای استان کرمان و ۹۱ هزار و ۸۲۸ فقره پرونده به دادسرای کرمان وارد شده است.


سالاری با اشاره به اینکه پرونده عضو شورای شهر کرمان با موضوع اظهارنظر درباره سرطان‌زا بودن آب کرمان تصریح کرد: این عضو شورا تفهیم اتهام شده است و خودش هم این را قبول دارد که این نظر، نظر کارشناسی در شأن وی نبوده است و آب کرمان مشکلی ندارد.

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان از رسیدگی ویژه به پرونده آریا جاویدان شرور مخوف در جنوب استان کرمان خبر داد.

این مقام قضائی در تشریح جزئیات این خبر گفت:با استعانت از خداوند متعال ، سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان با اجرای یک سلسله اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی گسترده و پیچیده شرور معروف آریا جاویدان پس از سالها شرارت و ناامنی ، عملیاتی ویژه در جنوب استان دستگیر و جهت رسیدگی اتهامات تحویل دستگاه قضایی گردید.

وی گفت:از جمله اقدامات ناامنی این شرور معروف و مخوف : اخلال در نظم و امنیت منطقه و ایجاد رعب و وحشت در جنوب استان -بیش از ۲۲ فقره گروگانگیری مسلحانه به قصد اخاذی-قاچاق مسلحانه مواد مخدر ،-سه فقره قتل مسلحانه – چندین مورد در گیری مسلحانه با مامورین نظامی و انتظامی -۱۴ مورد راهبندی مسلحانه و سرقت اموال مسافرین – فرار از زندان بصورت مسلحانه -تهدید و ارعاب مردم و ایجاد جو ناامنی در جنوب استان کرمان بوده است.

انتهای پیام/

دیدن مطالب بیشتر

این مطلب رو هم چک کنید

حرکت خدمتگزاران نظام باید بر محور عدالت و خدمت شایسته به مردم باشد

اسماعیلی گفت: مردم درزندگی اجتماعی و فردی باید عدالت مدار و نیکوکار باشند. همه خدمتگزاران نیز باید در هر حوزه و میدانی، حرکتشان برمحور عدالت و در مسیر احسان، نیکوکاری و خدمت شایسته به مردم و جامعه باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *