x
سایت وکیل / اخبار / اخبار قضایی / 90 هکتار از اراضی ملی شهرستان مُهر لغو واگذاری شد/ شگرد متخلفان چه بود؟

90 هکتار از اراضی ملی شهرستان مُهر لغو واگذاری شد/ شگرد متخلفان چه بود؟

رئیس حوزه قضایی شهرستان مهر از توابع استان فارس در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی وقضایی اظهارکرد: با پیگیری شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان مُهر 90 هکتار از اراضی ملی این شهرستان که در قالب اجرای طرح زراعت و کشاورزی واگذار شده بود به بیت المال اعاده شد.

حسن رحیمیمان افزود: متاسفانه اراضی رفع تصرف شده حدود 12 سال قبل بدون کارشناسی مناسب و پیش بینی وضعیت آبی منطقه جهت اجرای طرحهای صنعتی و کشاورزی به اشخاص و گروه های مشاع واگذار شده بود که پس از پیگیری شورای پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی ، واگذاری لغو و به بیت المال اعاده شد.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات در دستور کار شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان مهر لغو واگذاری های غیر قانونی و خارج از ضوابط از اراضی ملی است گفت: در سالهای گذشته با توجیه اجرای طرحهای کشاورزی و صنعتی واگذارهای غیر کارشناسی اراضی به اشخاص شده بود که در بسیاری از موارد این افراد طرحهای خود را اجرا ننموده و بقصد زمین خواری این اراضی را در تصرف گرفته بودند.

رئیس حوزه قضایی شهرستان مهر ادامه داد: شگرد این افراد تقاضای واگذاری اراضی ملی در اطراف صنایع بزرگ و پالایشگاه‌ها جهت فروش به شرکت های خصوصی می باشد که در صنایع پایین دستی قصد سرمایه گذاری دارند.

وی با تأکید بر اینکه دادگستری شهرستان مُهر با در نظر گرفتن شرایط ویژه منطقه بخصوص وضعیت آب و همچنین نظرات کارشناسی بجد پیگیر لغو واگذاری از اراضی ملی است تصریح کرد: هدف دستگاه قضایی اجرای دقیق قانون با در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری بخصوص در امر حفاظت از اراضی ملی است و در این راستا با همکاری شورای پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی به جدیت پیگیر حقوق عمومی مردم و دفاع از بیت المال است.

رئیس حوزه قضایی شهرستان مهر همچنین از در جریان بودن پرونده متخلفان واگذاری های غیر قانونی این اراضی در سالهای گذشته خبر داد و افزود: پرونده این افراد در دادگستری مُهر مفتوح و در حال بررسی است و با متخلفین با قاطعیت و در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *